Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2019, 00:01

Ruský YouTuber podrobil pádu z výšky Samsung a Nokiu 3310. Výsledok prekvapil

  • Kto zvládne viac? Nokia 3310 alebo Samsung Galaxy S10 Plus?
  • Hoci je sklo na smartfónoch stále pomerne náchylné na prasknutie či rozbitie, prešlo veľkým kusom cesty.
Ruský YouTuber podrobil pádu z výšky Samsung a Nokiu 3310. Výsledok prekvapil
Zdroj: Rozetked YouTube

Spomínate si na legendárnu Nokiu 3310? Tento mobilný telefón je predmetom žartov ešte aj dnes. Vraj nie je nič odolnejšie. Mohli ste ho hodiť o stenu, nechať spadnúť na zem, hodiť do vody, vysušiť – a mobil stále fungoval.

Zdroj: Reuters

​A kým podobné modely mobilných telefónov získavali čoraz viac na odolnosti, do technologického sveta potichu vchádzal nový trend. Smartfóny. 

Ich počiatky boli pre používateľa naozaj náročné. Veľký displej bol krásny v porovnaní s bežnými mobilmi, no stačil menší pád či nepozorný pohyb a veľmi ľahko ste mohli získať „pavučinku“ na displeji. Časom sa však výrobcovia predsa len posnažili a pri smartfónoch sa začalo čoraz častejšie hovoriť o odolnom skle. Do toho prišiel ďalší úder.

Sklo sa totiž začalo využívať aj na zadnej strane a nahrádzalo kovovú či plastovú časť. Už vám teda nehrozila mastná suma za opravu displeja, ale aj za výmenu zadnej časti. 

Prémiové zariadenia totiž začali prichádzať s bezdrôtovým nabíjaním, ktoré v prípade kovovej zadnej strany nefunguje. A keďže výrobcovia sa nejak všeobecne zhodli, že plast nie je dostatočne „luxusný“, odpoveďou bolo sklo či keramika. Samozrejme, v niektorých smartfónoch to malo len estetický význam.

Nuž, a hoci je sklo na smartfónoch stále náchylné na prasknutie či rozbitie, prešlo veľkým kusom cesty. Dokazujú to rôzne testy odolnosti, v ktorých si veľmi dobre počínali zariadenia ako iPhone X, XS či Samsung Galaxy S9 a S10.

Veľkým lámačom rekordov bol však smartfón od spoločnosti Lenovo Motorola, teda Moto Z2 Force. Ten prežil skutočne náročné pády a slová o jeho nerozbitnom (teda, ťažko rozbitnom) displeji neboli len marketingovým nástrojom.

Najodolnejšími sú však smartfóny, ktoré sa inak volajú aj "outdoorové". Napovedá to už ich telesná konštrukcia, ktorá je omnoho robustnejšia, ako u bežných smartfónov. Patria sem odolné smartfóny ako CAT, Samsung Galaxy Xcover, Evolveo či Kyocera. 

Aké máte skúsenosti s rozbitým displejom vy? Už sa vám to stalo? Sú podľa vás smartfóny odolnejšie ako pred pár rokmi? Dajte nám vedieť v komentári.

Ruský test

Aktuálne sa rozhodol pozrieť na odolnosť dvojice telefónov ruský youtuber Rozetked. V drastickom teste postavil proti sebe Nokiu 3310 a Samsung Galaxy S10 Plus, upozorňuje androidcommunity.com.

A hoci to nebolo úplne štandardné spustenie dvojice zariadení na zem, predsa len stojí za pozornosť. Padali totiž z výšky až 100 metrov. Zaujímavosťou je, že oba telefóny pád prežili, avšak z rôznymi následkami. Nokii sa po náraze zničil displej, na kórejskom smarfóne ostali prekvapujúco len škrabance. Viac si pozrite vo videu: