Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2019, 18:30

Na trhu sa objaví nová vlajková loď od Samsungu: Toto všetko doteraz uniklo

  • Nový smartfón Note 10 s legendárnym stylusom spoznáme už budúci týždeň, presne v stredu 7. augusta.
  • Novinke bude zrejme chýbať 3,5 mm jack na slúchadlá a príde v dvoch veľkostiach.
Na trhu sa objaví nová vlajková loď od Samsungu: Toto všetko doteraz uniklo
Zdroj: soya cincau

Predstavenie nového smartfónu od Samsungu je predo dvermi. Vzhľadom na populárnosť témy však na verejnosť uniká jedna informácia za druhou, a tak si môžeme vytvoriť už akú-takú predstavu o chystanej novinke, píše techradar.com.

Podľa doterajších informácií by mal Samsung Galaxy Note 10 mal byť po dizajnovej stránke podobný svojmu predchodcovi. Okrem rôznych pamäťových verzií by však mohol doraziť na trh až v dvoch fyzických veľkostiach. Jedna by mala mať veľkosť uhlopriečky 6,3 palca a rozlíšenie 1440 x 3040 pixelov.

Druhý model by mal mať väčšiu uhlopriečku veľkosti 6,75 palca a prívlastok Pro. Pravdepodobne sa tiež stretneme s technológiou AMOLED a so zakrivením displeja po stranách, ako sme už pri vlajkových lodiach Samsungu zvyknutí. Podľa uniknutých informácií majú byť navyše obe veľkostné verzie k dispozícii voliteľne aj s 5G konektivitou. 

Väčšia z verzií by mala obsahovať 12 GB pamäte RAM a vnútorné úložisko až do veľkosti 1 TB. Tiež by sa tu však mal nachádzať aj slot a microSD kartu. Menší model zrejme tento „šúflíček“ mať nebude.

K veľkej reorganizácii dôjde zrejme na zadnej strane. Tu by sme mali nájsť vertikálne uložený fotoaparát, čo trochu pripomína Huawei P30 Pro. Samsung mal totiž v minulej verzii Note 9 vodorovne uložený fotoaparát. O zmenách napovedajú uniknuté ochranné púzdra, ktoré kopírujú tvar zadného fotoaparátu.

Počet fotoaparátov na zadnej strane by mal dosiahnuť číslo päť. Tri snímače budú umiestnené pod sebou. Hlavný bude mať rozlíšenie 12 MP, ultraširoký snímač by mal mať rozlíšenie 16 MP a teleobjektív bude mať rozlíšenie 12 MP. Note 10 Pro bude mať o jeden snímač navyše – ide o senzor hĺbky Time of Flight (ToF), ktorý sa postará o lepšie, kvalitnejšie rozostrenie pozadia.

Zdroj: Samsung

​Zaujímavosťou by mohla byť aj zmena na prednej strane. Selfie kamera sa totiž podľa uniknutých fotografií presunie z okraju rovno do stredu displeja v hornej časti.

Vo vnútri zariadenia budú podľa trhu pracovať dva typy procesorov. Uvidíme zrejme výkonný Qualcomm Snapdragon 855 a samsungácky Exynos 9825, ktorý sme zatiaľ nevideli v inom zariadení. 

Pozrite si aj krátke video o tom, čo dokáže Samsung Galaxy Note 9:

​Kapacita batérie bude zrejme závisieť od toho, či ide o klasický Note 10 alebo väčší model Pro. Väčší z dvojice by mal prísť s kapacitou 4500 mAh. Predošlá generácia Note 9 obsahovala „len“ 4000 mAh batériu. Smartfón by pritom mohol byť vybavený extra rýchlym 45 W nabíjaním. Takáto nabíjačka by sa však mohla nachádzať len ako extra príslušenstvo a v balení zrejme nájdeme 25 W rýchlu nabíjačku.

Zmena by sa mohla týkať aj reproduktora v hornej časti displeja určeného na hovory. Niektoré smartfóny, napríklad Huawei P30 totiž využívajú Sound-on-Display, teda technológiu, ktorá využíva vibráciu panelu displeja na vedenie zvuku.

Svoje miesto stratí v tejto generácii pravdepodobne aj 3,5 mm jack na slúchadlá.

Viacero zdrojov naznačuje, že Note 10 má kódové označenie Da Vinci. Zrejme to súvisí so stylusom, teda ikonickým perom, ktoré je ukryté v útrobách Noteu v každej generácii.

Nuž, ako sme spomínali, toto všetko sú zatiaľ len dohady. Je tiež možné, že informácie z iných zdrojov sa tiež môžu trochu líšiť. V každom prípade, smartfón sa odhalí v stredu 7.augusta. Nebude pri tom chýbať ani naša redakcia, takže sa môžete tešiť na čerstvé informácie priamo z dejiska.