Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2019, 09:52

Štýlový mobil šliape na päty vlajkovým lodiam konkurencie

  • Smartfón zaujme dizajnom, fotoaparátom i skvelou výdržou.
  • Ak nie ste ochotní zaplatiť skutočne vysoké sumy za najvybavenejšie modely Samsung, Huawei či Apple, Honor View 20 by mohol byť zaujímavým riešením. 

Štýlový mobil šliape na päty vlajkovým lodiam konkurencie
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Honor View 20 je na našom trhu už niekoľko mesiacov, no stále má používateľovi čo ponúknuť. Navyše, jeho cena od uvedenia už mierne klesla, čo môže byť tiež celkom zaujímavá motivácia na to, aby ste sa po ňom poobzerali.

Precízny dizajn

Dizajn tohto smartfónu zaujal hneď v niekoľkých smeroch. V prvom rade, bol to jeden z prvých smartfón na našom trhu, ktorý prišiel s deravým displejom. Výrezy v hornej časti displeja v podobe, akej ich predstavil iPhone X totiž niektoré spoločnosti začali postupne nahrádzať malými otvormi v obrazovke.

Práve sem situujú predný fotoaparát. Na prvý pohľad to môže vyzerať zvláštne, no v skutočnosti dieru v displeji časom prestanete vnímať. Z nášho pohľadu nám vôbec neprekážala.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Ďalšou zaujímavosťou bolo prevedenie zadnej strany. Výrobcovia sa snažia prinášať rôzne farebné gradienty a vzory a Honor je tiež jeden z pionierov. Veľmi zaujímavé odrazy v tvare písmena V doslova priťahujú pohľady. Za nás palec hore, i keď zadná strana je sklenená - teda náchylnejšia na rozbitie. To je však prípad množstva telefónov v súčasnosti.

Konštrukcia inak pôsobila pevne, nevŕzgala, no objavila sa jedna anomália. Niekde medzi prechodmi bočných hrán a tenkého rámčeku na prednej strane bola malá štrbinka, do ktorej sa nám nejakým spôsobom pri telefonáte zachytávali vlasy a po ukončení hovoru nás mierne pošticovalo.

Považovali sme to skôr za úsmevnú chybu, pretože je možné, že to bola len záležitosť nami testovaného kúsku. Ak aj nie, väčšina mužov zreje s tým problém mať nebude :)

Pozrite si, ako fotí Honor View 20:

​​​Smartfón nepatrí k najmenším. Jeho rozmery síce nie sú obrie, no ku kompaktom by sme ho nezaradili. Displej má uhlopriečku 6,4 palca a jemné rozlíšenie 1080 x 2310 pixelov. Škoda je z nášho pohľadu v tom, že nejde o AMOLED displej, ale o jednotku IPS LCD. Mnohým používateľom to však prekážať nebude a displej má napriek všetkému veľmi dobré prevedenie - či už farby, pozorovacie uhly alebo viditeľnosť počas slnečných dní.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 64% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.