Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.07.2019, 00:00

Úspešný Slovák sa neobáva, že ho umelá inteligencia oberie o peniaze: Ak sa tak stane, zarobím ďalšie

Úspešný slovenský programátor Marek Rosa v diskusii HNInspire s moderátorom Matejom Dumanom hovoril o tom, ako zarábal na počítačových hrách.

Študoval na strednej geodetickej škole. Mal totiž predstavu, že bude ako Old Shatterhand zo slávneho filmu Winettou a bude mať dobrodružný život a chodiť po prérii.

Veľmi rýchlo však pochopil, že tomu tak nebude.

Úspešný slovenský programátor Marek Rosa v diskusii HNInspire s moderátorom Matejom Dumanom hovoril o tom, ako zarábal na počítačových hrách. Dnes má svoju firmu na výskum umelej inteligencie.

Prvé peniaze zarobil na vytvorení hry Miner Wars. "Trvalo to asi rok a pol. Miner Wars nebola tak úspešná hra, ako som si to predstavoval. Niečo sme síce zarobili, ale sláva to nebola. Potom som ďalej pokračoval vo vízii robiť hry," tvrdí Rosa.

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk