Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.06.2019, 12:52

Vivo provokuje konkurenciu. Vybitý smartfón nabije len za trinásť minút

  • V marci sa Xiaomi pochválilo supernabíjačkou, ktorej na nabitie 4 000mAh batérie stačí iba sedemnásť minút. Lenže o svoje prvenstvo teraz prišlo, predbehol ho domáci konkurent.
  • Vivo predstavilo ešte rýchlejšie riešenie.
  • Batériu rovnakej kapacity zvládne nabiť iba za trinásť minút, teda o zhruba štvrtinu rýchlejšie.
Vivo provokuje konkurenciu. Vybitý smartfón nabije len za trinásť minút
Zdroj: Reuters

Časy, kedy by ste pri nabíjaní smartfónu zvládli s prehľadom upratať byt a ešte si v pokoji vypiť kávičku, sú zrejme minulosťou. Výrobcovia mobilných telefónov sa v duchu "nie je čas strácať čas" predháňajú, kto príde s čo najrýchlejšou technológiou dobíjania. Tieto preteky, hoci sú stále skôr hypotetické, majú nového lídra, uvádza iDnes.cz.

Stala sa ním čínska spoločnosť Vivo. Predstavila 120W technológiu Super FlashCharge, vďaka ktorej vraj zvládne úplne vybitú 4 000mAh batériu smartfónu dobiť do plnej kapacity len v priebehu trinástich minút.

To je o štyri minúty rýchlejšie než v prípade konkurenčného Xiaomi. To si prvenstvo udržalo necelé tri mesiace. 100W rýchlonabíjačkou zosadilo z trónu koncom marca doterajšieho lídra - čínskeho Oppa a jeho 50W technológie SuperVOOC Flash Charge.

Svojím spôsobom je však OPPO stále vo vedení. Ako jediné totiž túto technológiu reálne využíva a pred domácou konkurenciou má náskok. V prípade Xiaomi a teraz aj Oppa ide o prezentáciu výsledku technologického vývoja, superrýchle nabíjačky týchto výrobcov sú prototypy.

Video demonštrujúce prednosť vlastnej superrýchlej nabíjačky zverejnila spoločnosť Vivo na čínskej sociálnej sieti Weibo. Zachytáva telefón s desiatimi percentami kapacity batérie, ktorú na štrnásť percent zvládne dobiť za iba šestnásť sekúnd.

Portál Phonearena však poukazuje na to, že takéto rýchle dobíjanie batérie môže byť nebezpečné, hoci konektor USB-C podporuje 100W nabíjanie. Výrobcovia sa tomu snažia predísť tým, že batérie majú oddelené články, ktoré možno nabíjať rýchlejšie a bez extrémneho zahrievania. Touto cestou sa možno vydalo aj Vivo, firma však o svojej technológii neposkytla žiadne oficiálne informácie.

Ticketportal.sk