Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.06.2019, 00:01

Možno by ste si ho ani nevšimli. Na tomto Samsungu však oceníte jednu vec

  • Dobrý výkon, slabšie nočné fotky.
  • Spoznajte plusy aj mínusy telefónu Samsung Galaxy A70.
Možno by ste si ho ani nevšimli. Na tomto Samsungu však oceníte jednu vec
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Modelový rad “Galaxy A” obsahuje viacero zaujímavých kúskov. Nachádzajú sa tu smartfóny patriace do "bežnej" strednej triedy, ale aj smartfóny atakujúce vyššie cenové hladiny. 

Príkladmi sú otočný fotoaparát v novinke Galaxy A80, ktorý vyzerá lákavo, no zatiaľ sme nemali možnosť ho testovať. Zato sme si však vyskúšali inovatívny smartfón so štyrmi fotoaparátmi A9, ktorý nás ale príliš nepresvedčil. Nedávno sa nám do rúk aj Samsung Galaxy A70, ktorý vyrovnal skóre. Čím nás presvedčil?

Pekný dizajn

Opakujeme to vždy - a povieme to aj teraz. Dizajn je otázkou osobného vkusu, a tak vás nebudeme presviedčať, že tento telefón je “pekný”. Z nášho pohľadu však skutočne vyzerá dobre a čo je dôležitejšie, jeho spracovanie pôsobilo naozaj prémiovo.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Tlačidlá pracujú bez akéhokoľvek “vŕzgania”, fotoaparát príliš nevystupuje z tela a v našom testovanom prevedení vrhal smartfón aj veľmi pekné farebné odtiene. Škoda, samozrejme, sklenenej zadnej steny, ktorá je náchylná na rozbitie, no taký je teraz trend.

Smartfón je pomerne veľký. Má až 6,7-palcový displej, no vďaka tenkým rámikom a len veľmi minimálnej spodnej hrane nepôsobil ako zbytočný obor.

Displej prichádza s technológiou Super AMOLED a rozlíšením 1080 x 2400 pixelov (393 ppi) a nemali sme k nemu nijaké výhrady. Úprimne, na takto veľkej obrazovke sa nám lepšie pracuje s multimédiami a sledujú videá na YouTube.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.