Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.05.2019, 00:01

Takto by mal vyzerať ďalší iPhone: Nové usporiadanie fotoaparátov

  • Dočká sa iPhone v roku 2019 trojice fotoaparátov? Uniknuté informácie tomu nasvedčujú.
  • Okrem dvojice high-endových zariadení by mal byť k dispozícii opäť aj "ľudový iPhone".
Takto by mal vyzerať ďalší iPhone: Nové usporiadanie fotoaparátov
Zdroj: Reuters

Hoci predstavenie nového iPhonu je ešte poriadne ďaleko, nič nebráni špekuláciám zahraničných stránok. Tie sa navyše zakladajú na uniknutých informáciách či rôznych drobnostiach, z ktorých si môžeme spraviť aký-taký úsudok.

Familiárne sa zatiaľ novinky nazývajú iPhone XI a XI Max, no na potvrdenie názvov si podľa všetkého ešte počkáme, píše portál macrumors.com. iPhone XI by mohol mať 5,8-palcovú uhlopriečku, iPhone XI Max zase 6,5-palcový displej. Opäť by pritom malo ísť o OLED panely.

​V galérii nižšie si pozrite niekoľko návrhov, ako by mohol nový iPhone vyzerať. Podľa macrumors.com by mal nasledovník iPhonu XS obsahovať tri fotoaparáty na zadnej strane. Tie budú usporiadané v štvorcovom ráme, pričom spoločnosť im tu bude ešte robiť blesk.

Trojica fotoaparátov má obsahovať podľa dohadov rozlíšenie 12 MP (širokouhlý snímač), 12 MP (teleobjektív) a 12 MP (ultraširoký snímač).

Portál ďalej hovorí, že novinky roku 2019 by mohli obsahovať reverzné bezdrôtové nabíjanie, ktoré už využíva Samsung aj Huawei. Vnútornú výbavu by mal tvoriť nový rýchly a výkonný čipy Bionic A13.

Zaujímavosťou je, že by sme sa síce mali stretnúť s ikonickým tlačidlom stíšenia hlasitosti, no to by malo mať tento raz okrúhly tvar.

Dočkať by sme sa mali aj nástupcu “ľudového iPhonu”, teda XR, informuje macrumors.com ďalej. Ten by sa mal podľa informácií líšiť od vyspelejších kolego počtom fotoaparátov. Napriek tomu, že budú tiež v podobnom štvorcovom rámiku, mali by tu byť iba dva. Jeho displej bude mať zrejme veľkosť uhlopriečky 6,1 palca. 

Mimochodom, na stránke Slashleaks sa objavili uniknuté obrázky krytov iPhonu, ktoré celý koncept so štvorcovým rámikom na fotoaparát len potvrdzujú. Ten si tiež pozrite v galérii:

Ticketportal.sk