Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.05.2019, 19:14

Instagram nebude v Kanade zobrazovať lajky. Influencerom to môže spraviť problém

  • Skrývanie lajkov na Instagrame má viesť k sústredeniu sa na obsah, nie na počet "srdiečok".
  • Novinka by mohla zmeniť doterajšie vnímanie Instagramu.
Instagram nebude v Kanade zobrazovať lajky. Influencerom to môže spraviť problém
Zdroj: techcrunch.com / Bryce Durbin

Americká spoločnosť Facebook na nedávnej konferencii F8 predstavila niekoľko zaujímavých myšlienok a noviniek, píše The Independent. Jedna z nich však vyvolala rozporuplné emócie.

Instagram, jedna z najrozšírenejších aplikácií, patriaca pod Facebook totiž začne v Kanade testovať zarážajúcu novinku. Ľuďom by sa nemali zobrazovať pod fotografiami počty “lajkov”.

Zdroj: techcrunch.com

​Podľa prvotných informácií by teda používateľ nemal pod fotkou vidieť počet ľudí, ktorým sa fotka páči, no používatelia tu budú mať aspoň malé zadná vrátka. Stále si budú môcť pozrieť ľudí, ktorým sa ich fotka páči - no spočítať ich budú musieť sami. Ak máte priemerne dvadsať lajkov na fotke, nie je to problém. Ak ste však influencer, táto novinka môže byť pre vás nočnou morou.

Práve influenceri by totiž týmto mohli mať sťaženú, ak nie zmarenú prácu. Lajky sú ich výkladnou skriňou a ich počet bývajú tiež pre rôzne agentúry či sponzorov dôležitými.

Prečo sa vlastne takto Instagram (Facebook) rozhodol? Chcú vraj skúsiť priniesť naspäť zameranie sa na konkrétne fotky, na obsah - a nie na počet lajkov, ktoré za ne dostanete: “Chceme, aby sa followeri sústredili na fotografie a videá, ktoré zdieľate, nie na to, koľko máte lajkov,” povedal hovorca pre TechChrunch.

Sme zvedaví na prvé spustenie testov a na následné reakcie. Dá sa totiž povedať, že novinka by mohla v aktuálnom stave Instagramu zmeniť pravidlá, podľa ktorých sa sociálna sieť teraz riadi.

Rôzne testy sú bežnou praxou

Facebook zvykne testovať niektoré novinky na určitej vzorke ľudí pred tým, než ich vypustí do obehu. Testy slúžia aj na to, aby si v praxi overil reakcie, význam či dosah svojej novinky.

Možno si pamätáte na Prieskumník, ktorý narobil mnoho vrások slovenským používateľom Facebooku. Teraz sa však Facebook zameral na Kanadu. Zatiaľ nie je úplne isté, akému širokému publiku táto funkcia príde v novom update.

A čo vy? Privítali by ste podobnú funkciu aj u nás? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozrite si aj naše video o vzniku Facebooku:

Ticketportal.sk