Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2019, 16:19

Nechajte zmiznúť články v Google. Máme pre vás návod

  • Google má dnes pre vás vo vyhľadávači špecialitu. Stačí kliknúť na rukavicu a čakať.
  • Pozrite si naše video s ďalšími zaujímavosťami. 

Google vie svojich používateľov z času na čas krásne prekvapiť. Či už ide o rôzne výročia alebo aktuálne udalosti, najpoužívanejší vyhľadávač vie v rámci svojej úvodnej obrazovky na ne milo reagovať v podobe takzvaného Google Doodle. Rôzne krátke hry, zaujímavosti či kvízy, to vvšetko tu má svojej miesto.

Dnes sa rozhodol Google potešiť všetkých fanúšikov série komiksov Avengers. Pri príležitosti premiéry najnovšieho a v rámci ságy aj posledného filmu Avengers: Endgame si technologický gigant prichystal prekvapenie. 

​Stačí malá interaktivita z vašej strany. To znamená, že si otvoríte vyhľadávač Google a napíšete doň meno hlavného zloducha príbehu, teda "Thanos". 

Po tom, čo sa vám objaví výsledok vyhľadávania, kliknite na Thanosovu všemocnú rukavicu, odložte myšku a sledujte. 

Pointa je, že vám zmiznú niektoré vyhľadávania, dokonca ak ste si všimli, aj počet nájdených výsledkov sa zredukuje na polovicu. Čo to znamená?

Teoreticky by to mohol byť aj spoiler, teda preradenie či naznačenie deja, no zároveň to môže byť len odkaz na predošlý film Avengers: Infinity war, kde sa niektoré postavy rozsypali na prach. 

V každom prípade, po opätovnom kliknutím na rukavicu sa všetko vráti do normálu. 

Google pritom už niekoľkokrát predstavil interaktívne "hračky" vo svojom vyhľadávači. Aby ste si ich pripomenuli, stačí napísať do Google napríklad "Sonic the Hedgehog", kedy sa objaví známa herná postavička. Keď na ňu kliknite, vyskakuje. 

Ďalšou zábavkou je "I am feeling curious" (cítim sa zvedavý) a vyhľadávač vám vygeneruje náhodný zaujímavý fakt. 

No a keď sa neviete rozhodnúť, alebo potrebujete nezávislého sudcu, naťukajte do vyhľadávača "Flip a coin" (hodiť si mincou), pričom Google za vás vyberie hlavu alebo znak. (Podrobnejšie nájdete všetko v našom videu hore).