Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.04.2019, 16:02

Čínsky výrobca ohúril. Patentoval si smartfón, z ktorého vysuniete druhý smartfón

  • Patenty firmy Oppo ukazujú na dva možné varianty konštrukcie.
  • V oboch prípadoch vychádzajú z klasického smartfónu s bezrámikovou konštrukciou, avšak so zachovanou kamerou nad displejom.
Čínsky výrobca ohúril. Patentoval si smartfón, z ktorého vysuniete druhý smartfón
Zdroj: Letsgodigital.com

Väčšina výrobcov smartfónov je presvedčená, že klasický displej už v budúcnosti stačiť nebude. Okrem rozkladacích telefónov niektorí vymýšľajú aj iné prapodivné konštrukcie, ktoré prinesú väčšiu zobrazovaciu plochu. Patenty spoločnosti Oppo na to idú naozaj originálne, píše iDnes.cz.

Čínske Oppo je významný výrobca, patrí medzi päť najväčších producentov smartfónov na svete a spolu s príbuznými značkami z koncernu BBK Electronics, ktorými sú Vivo a OnePlus, má významné prostriedky pre vývoj. A nápady dokáže aj realizovať. 

Oppo sa vlani predviedlo modelom Find X s vysúvacou konštrukciou a tento rok prináša nový model Reno, ktorý má "vyklapácí" predný fotoaparát a v rámci zadného fotoaparátu s periskopovou konštrukciou nájdete aj desaťnásobný zoom.

Zdroj: Oppo

​V tomto kontexte nevyzerajú patenty Oppa z tohtoročného januára len ako úplne bláznivý nápad. Nie, že by ich nutne firma musela okamžite dostať do sériovej produkcie, ale do budúcnosti by s nimi mohla pracovať v produkčných modeloch.

Patenty ukazujú na dva možné varianty konštrukcie. V oboch prípadoch vychádzajú z klasického smartfónu s bezrámikovou konštrukciou, avšak so zachovanou kamerou nad displejom. To však nie je až také podstatné. Dôležité je, že v jednom prípade sa vysúva druhý displej z boku telefónu, v druhom potom menší displej z tela prístroja smerom nahor. Holandský server Letsgodigital.com vytvoril z patentových výkresov aj podarené rendre.

Zdroj: Oppo

​V oboch variantoch nejde o náhradu skladacích telefónov s flexibilným displejom, ako sú Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X. V patentoch Oppo sa totiž  objaví druhý displej, ktorý nijako nemaskuje fakt, že je samostatnou jednotkou.

Zdroj: Letsgodigital.com

​Na čo je to dobré? Mnohým používateľom v podstate k ničomu. Avšak celej rade zákazníkov to môže slúžiť celkom dobre. Predovšetkým v Ázii je bežné, že ľudia na mobile neustále sledujú video, alebo telefonujú cez videohovor (v rámci rôznych messengerov), či hrajú nejakú hru. Ak potrebujú vybaviť na displeji niečo iné, tak musí vo väčšine prípadov z aplikácie vyjsť.

Zdroj: Letsgodigital.com

​Ak by mali k dispozícii druhý displej, môže slúžiť práve pre tento prípad. A vôbec by nevadilo, že je samostatný. Skôr by bolo nutné dobre odladiť softvér telefónu.

Nechajme sa teda prekvapiť, či sa nejaká podobná konštrukcia, akú si nechalo patentovať Oppo, dostane do predaja a či uspeje.