Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.04.2019, 20:30

Samsung odložil začiatok predaja skladacieho telefónu. Kvôli vážnym problémom

Nový telefón v cene 1980 dolárov sa mal už v piatok začať predávať v USA.

Juhokórejská spoločnosť Samsung Electronics sa po správach o problémoch s displejom rozhodla, že ohybný smartfón Galaxy Fold zatiaľ na trh neuvedie.

Firma tak dnešným oznámením potvrdila informácie zdrojov. Nový telefón v cene 1980 dolárov sa mal už v piatok začať predávať v Spojených štátoch, o týždeň neskôr sa mal objaviť aj na pultoch obchodov v Európe.

​Spoločnosť na konci minulého týždňa oznámila, že dostala niekoľko správ o závade displejov u vzoriek prístroja Galaxy Fold.

"Aby sme plne vyhodnotili túto spätnú väzbu, rozhodli sme sa odložiť uvedenie telefónu Galaxy Fold na trh," uviedla dnes firma.

Dodala, že nový termín plánuje oznámiť "v najbližších týždňoch". Zložený telefón Galaxy Fold má uhlopriečku 4,6 palca (11,7 centimetra).

Po rozložení sa zmení v podstate v malý tablet s uhlopriečkou 7,3 palca (18,5 centimetra). Správy o poruchách displeja nového telefónu vyvolali spomienky na Samsung Galaxy Note 7, ktorého predaj pred tromi rokmi skončil fiaskom.

Batérie a konštrukčné problémy spôsobili, že prístroj v niektorých prípadoch začal horieť alebo explodoval. To donútilo Samsung stiahnuť model z trhu a ukončiť jeho predaj.