Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Novinka spoločnosti Samsung vybočuje z radu. Samsung Galaxy A80 totiž obsahuje ako prvý model vôbec otočný fotoaparát.

Trojica fotoaparátov na zadnej strane je umiestnená na špeciálnom otočnom mechanizme a po zapnutí prednej selfie kamery sa vysunie zadná časť zariadenia spolu s fotoaparátom – a ten sa následne otočí, pričom tak vytvorí selfie fotoaparát.

To znamená, že selfie fotku si môžete robiť rovnako kvalitným fotoaparátom s rovnakými vlastnosťami, ako na zadnej strane.

Trojitý fotoaparát tvorí hlavný 48-megapixelový fotoaparát, ultraširokouhlý fotoaparát s rovnakým zorným uhlom ako má ľudské oko a je tu i 3D Depth senzor na lepšiu analýzu hĺbky obrazu.

Vďaka riešeniu s otočným fotoaparátom sa na prednej strane nenachádzajú ani výrezy so snímačmi. Samsung Galaxy A80 tak obsahuje 6,7-palcový Super AMOLED displej bez ďalších rušivých prvkov. Rozlíšenie obrazovky je pritom Full HD+.

Vo vnútri zariadenia pracuje procesor Qualcomm s ôsmimi jadrami a pamäť RAM má kapacitu 8 GB. Veľkosť vnútorného úložiska je 128 GB a operačný systém prichádza vo verzii Android 9.0 Pie.

Zdroj: Samsung

​Smartfón má kapacitu batérie 3 700 mAh a obsahuje podporu super rýchleho nabíjania s príkonom 25 W. Inteligentná batéria dokáže sledovať spôsob, akým každodenne používate smartfón (spolu s aplikáciami, ktoré spúšťate) a vie optimalizovať spotrebu zariadenia.

Smartfón časom dostaneme aj do redakcie na testovanie, takže vám prinesieme aj recenziu a viac informácií. 

Ticketportal.sk