Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Automatická súčasť smartfónov s Androidom, no často aj neoddeliteľná súčasť práce so stolovým počítačom. A veru, čo si budeme klamať – hojne sťahovaná aplikácia aj pre smartfóny s iOS. Obľúbená služba Gmail na posielanie emailov od Google oslavuje svoje pätnáste narodeniny.

Od svojich počiatkov sa poriadne rozrástla a ponúka neskutočné množstvo funkcií. Google ju zároveň v týchto dňoch rozširuje o ďalšie možnosti. Novinkami sú návrhy v rámci Predmetu emailu a dokonca aj nastavenie času odoslania správ, informuje The Verge.

​Najväčší rozruch spravilo práve nastavenie odoslania. Po novom si v rámci tlačidla „Odoslať“ budete môcť zvoliť aj možnosť „Nastaviť čas“.

Hoci dnes sme zvyknutí riešiť veci instantne, v hre je stále otázka rešpektovania pracovného času iných ľudí. Príkladom sú aj situácie, kedy riešite veci s ľuďmi v iných časových zónach.

„Rozumieme, že práca sa môže občas natiahnuť aj nad oficiálny pracovný čas, no je dôležité brať ho do úvahy. Chceme, aby bolo pre používateľov jednoduchšie rešpektovať digitálne zdravie,“ vysvetľuje Jacob Bank, produktový manažér G Suite (Google) pre usatoday.com.

Služba dorazí aj na Slovensko spolu s niektorou z aktualizácií v blízkej dobe.

Ďalšou novinkou je návrh písania predmetov správ. Po napísaní emailu vám môže služba sama vygenerovať jej názov. Táto možnosť sa však zatiaľ netýka slovenčiny.

Spomenieme, že Google sa snaží často pridávať svojej mailovej službe rôzne zaujímavé funkcie. Jednou z posledných aktualizácií je odosielanie miznúcich správ. 

Vedeli ste, že:

  • Gmail, alebo Google Mail bola uvoľnená ako testovacia verzia v roku 2004.
  • V roku 2006 bola verejne dostupná na pozvánky. Mohli ste sa teda do nej prihlásiť len vtedy, ak vám poslal pozvánku do služby jej člen.
  • Od roku 2007 sa stala registrácia voľne dostupnou.
  • Gmail sa stal prvou aplikáciou v obchode Google Play, ktorá dosiahla miliardu stiahnutí pre zariadenia s OS Android.
  • Google má aktuálne k dispozícii zdieľaný priestor spolu s Google Diskom, pričom jeho bezplatná kapacita je 15 GB.

Ticketportal.sk