Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2019, 13:05

Čo vymyslel Google na 1. apríla: Vyskúšajte si legendárnu hru, tentoraz požiera ľudí

  • Tulipány, ktoré vám rozkazujú či úplne nezmyselná lyžička. To sú aprílové žartíky od Google.
  • Môžete si však aj zahrať klasickú hru Hadík známu najmä z Nokie 3310.
Čo vymyslel Google na 1. apríla: Vyskúšajte si legendárnu hru, tentoraz požiera ľudí
Zdroj: The Verge

Viaceré spoločnosti si zvyknú na prvého apríla vystreliť zo svojich fanúšikov. Vypustia do sveta informácie o šokujúcom produkte alebo prevratnej novinke. A kým niektoré veci sú kompletne „uletené“, Google to vzal tento rok (aj) z opačného konca. Ponúka svojím používateľom reálnu zábavku.

Keď si dnes otvoríte aplikáciu Google Mapy, tlačidlo hlavného menu má trochu pokrútené logo. Symbolizuje legendárnu hru Hadík (z anglického originálu Snake). V menu si potom vyhľadáte možnosť hrať hru – a tak sa vám priamo v Google mapách spustí nostalgická hra. Vyskúšajte si ju aj vy:

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​To však nie je všetko. Google Japan si pripravil dokonca aj produktové video o novej ohybnej lyžičke Gboard. Je to, samozrejme, úplne vymyslený produkt, no oceňujeme, s akou tvorivosťou sa pustili do prvoaprílovej témy.

Touto lyžičkou píšete písmenká namiesto klávesnice. Podľa toho, ako veľmi ohnete držiak, také písmenko zvolíte. Ťažko sa to vysvetľuje, a tak si radšej pozrite originálne video:

​Najviac nás však pobavil Google Tulip. Ide o vymyslenú službu, no opäť má vynikajúce produktové video. Holandskí vedci v ňom údajne zistili, že tulipány medzi sebou komunikujú koreňmi. Pomocou technológií strojového učenia a umelej inteligencie prišli na to, ako preložiť túto komunikáciu do ľudskej reči. Navyše, tulipány komunikujú aj s ich „majiteľmi“.

Mimoriadne zábavné je, keď sa tulipán rozčuľuje, že chce viac vody, alebo sa pýta na zmysel svojej existencie. Odpočúvať sa však údajne dajú aj iné rastliny, pričom kaktus si zase jasne želá, aby ho nikto nerušil.

Ticketportal.sk