Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2019, 15:15

Huawei vracia úder Samsungu. Ukázal svoj najlepší smartfón

  • Neskutočné nočné fotografie aj video, 50-násobné digitálne priblíženie. Huawei P30 Pro.
  • Nabijete si s ním zubnú kefku i myšku.

Huawei vracia úder Samsungu. Tvrdí, že práve on má najlepší fotomobil a na dnešnej tlačovej konferencii v Paríži sa snaží demonštrovať silu svojho nového top smartfónu Huawei P30 Pro. Isté je jedno. Už predchodca Huawei P20 Pro bol fotografický unikát a do dnešného dňa si udržal popredné priečky v rebríčkoch.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Podarí sa teda s mobilu Huawei P30 Pro poraziť Apple či Samsung? To uvidíme po testoch, no treba poznamenať, že na predstavení na nás spravil dojem.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Štvorica fotoaparátov

Najväčší rozruch vyvolal Huawei práve fotoaparátmi. Tie sú jeho výkladnou skriňou a stavia na nich svoju jedinečnosť. V už tradičnej spolupráci so známou spoločnosťou Leica predstavil na zadnej strane až štvoricu snímačov.

Nachádza sa tu 40 MP hlavná kamera SuperSpectrum Sensor, 20 MP ultra široký objektív, teleobjektív s rozlíšením 8 MP a je tu i snímač s názvom Huawei Time of Flight (TOF). Tento senzor zisťuje vzdialenosť od objektu a vo výsledku má spraviť výborné rozostrenie pozadia záberu (tzv. bokeh efekt).

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Slúži však aj na lepšiu analýzu obrazu. Vďaka tomu budú môcť majitelia využívať rôzne 3D akcie (vytvárať animované postavičky, ktoré sa budú hýbať v reálnom čase podľa snímaného vzoru človeka).

V praxi si stačí zvoliť v menu fotoaparátu, či chcete fotiť ultra široko, klasicky či približovať a fotoaparáty sa automaticky prepnú pre čo najlepšiu výslednú fotografiu.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Unikátne priblíženie obrazu zabezpečí spomínaný 8 MP teleobjektív, ktorý dokáže vyhotoviť 5-násobný bezstratový optický zoom, 10-násobný hybridný zoom a až 50-násobný digitálny zoom. Huawei hovorí v tomto prípade o princípe periskopu, ktorý využíva na fotografie s takýmto priblížením.

Veľkú časť predstavenia venoval Huawei aj porovnávaniu s konkurenciou. Ukazoval nočné fotografie, ktoré konkurenciu Apple a Samsung doslova porážali. Nafotili skvele mesiac i polárnu žiaru. 

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Treba však počkať na reálne testy, iste.

Štúdiové video a umelá inteligencia

Huawei sa pochválil, že popracoval aj na videu a môžeme sa tešiť na “štúdiovú úroveň videa”. Na to sme veľmi zvedaví, nakoľko video doteraz nepatrilo k najsilnejším stránkam tohto výrobcu.

Po novom sa v Huawei P30 Pro stretneme s videom, ktoré si má skvele poradiť so slabšími svetelnými podmienkami. Zábery môžete vyhotoviť v 4K rozlíšení s frekvenciou 60 fps.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Videu, ale aj fotografiám pomôže optická stabilizácia obrazu a už samozrejmosťou je vylepšovanie fotografií pomocou umelej inteligencie.

Huawei P30 Pro prichádza s displejom veľkosti 6,47 palca s rozlíšením Full HD+ (2340 x 1080). Zachováva si dizajn predošlej generácie a opäť sa stretneme aj s menším výrezom v hornej časti. Sú v ňom situované snímače. V displeji nájdeme aj čítačku odtlačkov prstov, podobne, ako sme to videli už v modeli Huawei Mate 20 Pro.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Vo vnútri zariadenia je výkonný čip z domácej výroby Kirin 980, ktorý disponuje umelou inteligenciou. Predávať sa budú dve pamäťové verzie, teda 6 GB RAM / 128 GB vnútorného úložiska a 8 GB RAM / 256 GB vnútorného úložiska.

Zvuk priamo z displeja

Huawei zatraktívnil aj zvukový prejav smartfónu. Prichádza s technológiou tzv. Acoustic display, kedy zvuk vychádza priamo z displeja. Táto technológia je známa z niektorých televízorov (napríklad Sony).

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Používateľ bude opäť ťažiť aj z rýchleho nabíjania a silnej batérie s kapacitou 4200 mAh. Až 40W supernabíjanie sa postará o extra rýchle doplnenie energie - za 30 minút získate 70%.

Huawei pobavil aj reverzným bezdrôtovým nabíjaním. Môže odovzdávať energiu iným zariadeniam, napríklad aj elektrickým zubným kefkám.

Cena a dostupnosť

Podľa tlačovej spávy Huawei môžete u nás novinky predobjednať a získať príslušenstvo navyše. Pri predobjednávke modelu P30 alebo P30 Pro prostredníctvom slovenských operátorov získate k smartfónu aj inteligentné hodinky Huawei Watch GT.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Oficiálny predaj smartfónov Huawei P30 a Huawei P30 Pro na Slovensku štartuje 1. apríla. K dispozícii budú farebné prevedenia Breathing Crystal, Aurora a Black. Odporúčaná maloobchodná cena modelu P30 je 699 eur, za model P30 Pro zaplatia záujemcovia 899 eur (6 + 128 GB verzia), resp. 999 eur (8 + 256 GB verzia).

Ticketportal.sk