Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2019, 18:05

Nové Apple slúchadlá sú tu so škatuľkou s bezdrôtovým nabíjaním. Má to však háčik

  • Apple predstavil druhé generáciu obľúbených AirPods.
  • Zmeny sa udiali predovšetkým v útrobách zariadenia. Novinkou je čip H1.
Nové Apple slúchadlá sú tu so škatuľkou s bezdrôtovým nabíjaním. Má to však háčik
Zdroj: Apple

Káble začínajú byť nemoderné. Výrobcovia elektroniky to pochopili už dávnejšie a na trh prichádzajú postupne rôzne bezdrôtové slúchadlá. K jedným z najznámejších patria nepochybne Apple AirPods, ktoré si používatelia iPhonov celkom osvojili.

A hoci dostali nelichotivé prezývky ako „špagety trčiace z uší“, alebo „ohorky z cigariet“, predsa len patria k obľúbenému príslušenstvu. Apple im tento týždeň predstavil druhú generáciu.

Zdroj: Apple

​Nové AirPods 2 si zachovali dizajn predošlého modelu. Zmeny sa udiali predovšetkým v útrobách zariadenia. Novinkou je čip H1, ktorý sa stará o rýchlejšie pripojenie slúchadiel k smartfónu, má efektívnejší výkon, je vyvinutý špeciálne pre slúchadlá a zabezpečí lepšiu výdrž či pohodlie v súvislosti s hands-free použitím.

Vo výsledku nemusíte už po slúchadlách ani „ťapkať“, keď chcete aktivovať Siri. Podľa všetkého by ste mali s AirPods 2 zvládnuť až o polovicu dlhšie telefonáty v porovnaní s predchodcom.

To však nie je všetko. AirPods 2 totiž nabijete pomocou špeciálnej škatuľky, ktorá podporuje bezdrôtové nabíjanie. Stačí ju teda položiť na bezdrôtovú nabíjačku, ktorá podporuje štandard Qi a do krabičky začne prúdiť energia.

Zdroj: Apple

​Škatuľka tentokrát obsahuje aj malú LED diódku, ktorá informuje o stave nabitia. Táto škatuľka však nie je zakomponovaná v cene. Priplatíte si za ňu 79 dolárov, pokiaľ si ju chcete kúpiť samostatne a využiť ju napríklad aj s predošlou generáciou slúchadiel.

Ak chcete nové slúchadlá spolu s touto krabičkou, zaplatíte za to 199 dolárov. Nuž a ak oželiete bezdrôtové nabíjanie, no chcete nové slúchadlá, štandardnú škatuľku a AirPods 2 získate za 159 dolárov.

Zdroj: The Verge