Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.03.2019, 13:41

Obľúbená "bazárová" aplikácia Letgo nečakane končí na Slovensku

  • ​Aplikácia Letgo slúži(la) na nákup či predaj najrôznejšieho tovaru.
  • Zatiaľ nie je úplne jasné, prečo sa americká spoločnosť rozhodla ukončiť funkciu aplikácie v našich končinách.
Obľúbená "bazárová" aplikácia Letgo nečakane končí na Slovensku
Zdroj: HN / letgo

Ak si dnes kliknete na webstránku Letgo, objaví sa zaujímavá hláška:

„Je nám ľúto, ale letgo neprijíma žiadne nové inzeráty a po uplynutí tohto mesiaca nebude letgo na Slovensku dostupné.“

Na situáciu upozornil český portál czechcrunch.com, ktorý zároveň priniesol informáciu o tom, že Letgo končí na Slovensku i v Čechách. Táto správa je naozaj prekvapivá, nakoľko aplikáciu využívalo len v Česku vyše milióna používateľov.

Zdroj: HN / letgo

​Aplikácia Letgo slúži(la) na nákup či predaj najrôznejšieho tovaru, teda ju využijete ako bazár pre všetko, čoho sa chcete jednoducho zbaviť, prípadne lacno kúpiť. Okrem aplikácie sa dalo využiť aj webové rozhranie, no práve pohodlná mobilná forma bola to, čo ľudí k tejto službe ťahalo. Mohli ste si ju stiahnuť pre operačné systémy Android aj iOS. 

Stopka aj v Chorvátsku a Slovinsku

Zatiaľ nie je celkom jasné, prečo sa americká spoločnosť rozhodla ukončiť funkciu aplikácie v našich končinách. Okrem českého a slovenského trhu totiž prestane od apríla fungovať aj v Slovinsku a Chorvátsku. V iných krajinách bude zrejme fungovať i naďalej.

Podľa informácií czechcrunch.com mohli aplikáciu stopnúť investori, ktorí sa môžu teraz viac sústrediť na trhy v rozvojových krajinách.

Zaujímavosťou pritom je, že ešte v minulom roku mala firma slušnú kampaň u našich susedov, v ktorej vystupoval aj známy Leoš Mareš.
Za úspešným projektom stoja Alex Oxenford a Jordi Castello. Aplikácia sa momentálne môže chváliť až 75 miliónmi stiahnutí a jej hodnota minulý rok predstavovala okolo 1,5 miliardy dolárov.

Vývoj situácie budeme aj naďalej sledovať a prinesieme vám ďalšie informácie. Využívali ste aplikáciu aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Ticketportal.sk