Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2019, 00:05

Ste už starí? Otestujte sa jednoduchou aplikáciou, ktorá pobláznila svet

  • Ak vám vaše dieťa alebo mladší súrodenec vysvetľuje, čo je aplikácia TikTok, a vy stále čakáte na hlavnú pointu - asi skutočne starnete...
  • TikTok má aktuálne vyše pol miliardy používateľov.

Pokúšali ste sa už niekedy vysvetliť svojim starším známym, čo je to meme? Alebo ako používať trefne hashtagy? A že prečo sú krátke GIF formáty naozaj skvelé a prečo sa smejeme na kratučkých "vinoch" a robíme množstvo internetových výziev? 

Ak si teda myslíte, že sa vyznáte v modernej dobe, kedy trendy určujú čoraz mladší používatelia, mali by ste zbystriť pozornosť. Obrovským hitom je v týchto chvíľach (a vlastne už dlhšiu dobu) aplikácia TikTok, pôvodne známa ako musical.ly. 

​Je to sociálna sieť venovaná zdieľaniu a tvorbe krátkych videí. Najčastejšie s hudobným podtónom. Môžete si priamo v nej nahrať, ako spievate dokonalé karaoke, zdieľať výtvor, dokonca aj slušne remixovať vaše hudobné veľdielo alebo si nájsť parťákov do páru. S nimi si zaspievate duo, spravíte vtipnú scénku...

Výhodou je, že máte priamo v appke možnosť pridávať filtre, populárne ušká a ňufáčiky ňuňuňu, hrať sa so stoptrikom, zrýchlením či spomalením času. Potiaľto je to jednoduché. V čom sa však odlišuje od ostatných?

V prvom rade, združuje už vyše pol miliardy používateľov, takže sa vyšvihla na silnú sociálnu sieť, kde sa ľudia neboja experimentovať. Mladí ľudia z celého sveta tu zdieľajú najoriginálnejšie, no aj najšialenejšie hudobné kompilácie. Pri niektorých sa smejete a veci dávajú zmysel, na niektoré pozeráte a pýtate sa... prečo...???

Sú to povedzme jednoduché nápady ktoré sa stanú virálnymi, ak si ich pozrie kopec ľudí. Pozdieľajú to, viacerí ich prerobia... a... a tak... a je to.

No a teda že ako zistíte, že ste starí? Nuž, keď vám vaše dieťa alebo aj mladší súrodenec vysvetľuje, čo je aplikácia TikTok – a vy stále čakáte na hlavnú pointu a nechápavo sa pýtate – dobre, no a? Pozrite si naše video a uvidíte naozaj širokú paletu reakcií...

Ticketportal.sk