Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.03.2019, 00:01

Z výpadku Facebooku vyťažili dvaja Rusi. Ich aplikácia získala za pár hodín milióny nových používateľov

  • ISIS v minulosti tiež využíval aplikáciu Telegram.
  • Zakladatelia Telegramu sú dvaja ruskí bratia Pavel a Nikolaj Durovci.
  • Už teraz má aplikácia vyše 200 miliónov aktívnych používateľov.
Z výpadku Facebooku vyťažili dvaja Rusi. Ich aplikácia získala za pár hodín milióny nových používateľov
Zdroj: uk.reuters.com

Kým jedni bojujú s problémami, druhí sa radujú. Zo zlej situácie na Facebooku a Instagrame zrejme najviac vyťažila iná aplikácia, píše technologický portál The Verge.

Volá sa Telegram a jeden z jej zakladateľov Pavel Durov ohlásil ešte včera ráno vo svojom statuse: „Za posledných 24 hodín vidím tri milióny nových používateľov Telegramu.“ Treba podotknúť, že odvtedy sa zrejme počet nových používateľov ešte zvýšil. Hádajte prečo...

Durov trochu rozvíril hladinu aj pokračovaním statusu. Tvrdí, že poskytujú skutočné súkromie a zabezpečenie a aj dostatok priestoru pre každého.

Telegram pritom nie je žiadnou novinkou. Už teraz má vyše 200 miliónov aktívnych používateľov. Zakladatelia tejto aplikácie sú dvaja ruskí bratia Pavel a Nikolaj Durovci, no ich spoločnosť je registrovaná vo Veľkej Británii.

Hovoria, že ponúkajú alternatívu k iným chatovacím aplikáciám. Kontroverznosťou je to, že na ňu využívajú vlastný protokol. Obhajujú sa tým, že vďaka tomu nemajú tretie strany prístup k dátam.

Vyslúžili si však kritiku z toho pohľadu, že v skutočnosti nepreukázali jeho spoľahlivosť. Skúškou správnosti by však v istom zmysle mohol byť fakt, že ich aplikáciu využívala na komunikáciu a prípravu činov istý čas dokonca aj organizácia ISIS...

Spoločnosť je napriek národnosti zakladateľov vedená ako britská spoločnosť. Svoje sídlo má aktuálne v Dubaji, no v skutočnosti sú s jeho presnou lokalizáciou dvaja zakladatelia dosť tajnostkársky. Nejaký čas mali centrálu v Berlíne, zamestnanci potom pracovali aj v Sankt Petersburgu.