Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2019, 14:00

Vyše polovice klientov mobil bankingu už nepoužíva internet banking

  • Vyplýva to z najnovších dát o klientoch VÚB banky.
  • Mobil banking sa dostal do rebríčka desiatich top internetových aktivít, ktoré klienti denne vykonávajú. 
Vyše polovice klientov mobil bankingu už nepoužíva internet banking
Zdroj: Shutterstock

Smartfóny preberajú z roka na rok väčšiu úlohu. Od času, kedy sa cez ne začalo riešiť aj mobilné bankovníctvo, ľudia čoraz menej navštevujú kvôli bežným platbám pobočky bánk. Podľa aktuálnych správ navyše mobilné bankovníctvo definitívne preberá žezlo aj od internet bankingu. 

Potvrdzujú to najnovšie dáta od VÚB banky. Už 52 percent klientov, ktorí aktívne využívajú mobil banking, používa každý mesiac výhradne mobilnú aplikáciu VÚB Mobil banking. Medziročný nárast užívateľov mobil bankingu tak za rok 2018 predstavuje až 42,57 percenta.

Mobilnému bankovníctvu vychádza v ústrety aj samotná banka, ktorá umožnila klientom "preskočiť" internet banking. Po novom teda už nie je nutné spraviť prvotné prihlásenie cez internet banking, ako tomu bolo v minulosti. 

Zaujímavosťou je, že množstvo klientov využíva mobil banking každý deň. Dokonca, táto aktivita sa dostala do rebríčka desiatich top internetových aktivít, ktoré klienti denne vykonávajú. 

Priemerný počet prihlásení klientov, ktorí sa prihlásia do internet bankingu je približne 8-krát za mesiac. Pričom pri mobilnej aplikácii je to až 15-krát za mesiac.

Flexibilita a v podstate minimum obmedzení pri správe svojich financií cez mobilný telefón toto číslo ešte zvyšujú u 57% klientov prihlasujúcich sa cez mobil banking, a to na viac ako 31-krát za mesiac. Dá sa teda povedať, že svoje financie majú pod kontrolou denne.

Klienti VÚB v rámci populácie na Slovensku využívajú v rodine v priemere 5 zariadení na pripojenie sa k internetu (stolový počítač, mobilné telefóny, tablety, notebooky). Vďaka tomu, že cez aplikáciu v mobile vyriešite viac a viac vecí už viac ako polovica klientov po stiahnutí VÚB Mobil bankingu využíva výhradne mobilný telefón.

VÚB Mobil banking aplikácia

VÚB Mobil banking je dostupný pre operačný systém Android aj iOS. Až 70% klientov využíva Android a 30% používa iOS. VÚB je jedinečná aj v tom, že má špeciálnu Magnifica verziu aplikácie mobil bankingu, teda personalizovaný balíček služieb pre prémiových klinetov. 

Ako posledné funkcionality pribudli začiatkom roka výber z bankomatu mobilným telefónom a Google Pay.

Zdroj: Tlačová správa VÚB banky

Ticketportal.sk