Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.03.2019, 10:48

Deň mužov je najvyhľadávanejším v Google počas MDŽ. Poznáte jeho dátum?

Podstatou je zrejme predpoklad, že ak existuje Medzinárodný deň žien, svoj deň by mali mať aj muži. Málokto ho však pozná.

Potešte svoju mamičku na Deň matiek niečím originálnym.
Zdroj: pixabay.com

To, že 8.marec patrí ženám, budete dnes zrejme počuť z viacerých strán. Medzinárodný deň žien sa totiž oslavuje globálne. Kým však ženy oslavujú a muži im chystajú bonboniéru alebo kvety, viacerým skrsne v hlave súvisiaca otázka. Existuje vlastne Medzinárodný deň mužov?

Z minuloročnej analýzy Google Trends vyplynula v tomto zmysle zaujímavá vec, upozorňuje mikroblogový portál Reddit. Výraz „Medzinárodný deň mužov“ sa stal najvyhľadávanejším práve na Medzinárodný deň žien. Podstatou je zrejme predpoklad, že ak existuje Medzinárodný deň žien, svoj deň by mali mať aj muži.

A veruže majú, i keď málokto o ňom vie.

Ušetríme vás googlenia. Hoci historicky existuje viacero dátumov pre Medzinárodný deň mužov, vo všeobecnosti sa oslavuje 19. novembra. Podľa údajov z vyhľadávania sa tým najviac aktuálne zaoberajú používatelia v Trinidade a Tobagu, v Austrálii a na Jamajke.

Zdroj: HN

​(Trinidad a Tobago sa ocitli na čele rebríčka zrejme aj preto, že Medzinárodný deň mužov sa práve v ich krajine slávi(l) 9.marca - teda deň po Medzinárodnom dni žien, pozn.red.)

Zdroj: Google Trends/HN

​Mimochodom, v grafe vyhľadávania dominuje aj druhé obdobie, kedy sa vyhľadáva výraz Medzinárodný deň mužov. Je to november, kedy sa zrejme všetci uisťujú, či je to skutočne tak.

Slovensko nie je výnimkou a dátumy hľadania Medzinárodného dňa mužov sa podľa Google vyhľadávania približne zhodujú so svetovými údajmi:

Zdroj: Google Trends/HN

​Dátum 19.november si teda, dámy, zapíšte do kalendára a prichystajte príjemný sviatok aj pre svoje polovičky.

Ticketportal.sk