Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.03.2019, 00:01

Huawei P30 je na ceste. Čím prerazí na trhu?

  • Už 26.marca predstaví Huawei v Paríži svoj nový tromf.
  • Najvyšší model série P30 by mal mať až štyri fotoaparáty.
Huawei P30 je na ceste. Čím prerazí na trhu?
Zdroj: Digital Trends

Predstavenie novej vlajkovej lode Huawei P30 sa nezadržateľne blíži. Spoločnosť už rozoslala oficiálne pozvánky, v ktorých sa píše hashtag #rewritetherules, teda - prepíšte pravidlá.

Zdroj: Huawei

​Zatiaľ, samozrejme, nie je jasné, v čom bude úplná revolúcia tohto smartfónu. Na svetlo sveta však už vyšli rôzne uniknuté informácie, ktoré nám dávajú lepší obraz o chystanej čínskej novinke. Tu sú zozbierané informácie od známych "leaksterov" a médií:

Štvoritý fotoaparát

Model Huawei P20 prišiel pred rokom s trojicou fotoaparátov. Rovnako tomu bolo aj pri modeli Huawei Mate 20 Pro, ktorý sme spoznali v októbri minulého roka. Aktuálne má však prísť Huawei P30 až so štvoricou snímačov na zadnej strane.

Zdroj: WinFuture / @rquandt

​Tri fotoaparáty budú usporiadané vertikálne a budú predstavovať rôzne funkcie. Jeden z nich bude mať na starosti až 10-násobné hybridné priblíženie, druhý ultraširoké snímky a tretí bude hlavný, s ktorým budete robiť zrejme väčšinu fotografií.

Štvrtý fotoaparát by mal tvoriť snímač ToF, teda pomenovanie pre Time of Flight. Tento senzor meria vzdialenosť od objektu, aby sa postaral o lepšie rozostrenie pozadia záberu (bokeh efekt), tiež však slúži aj na lepšiu analýzu obrazu. Vďaka tomu budú môcť majitelia využívať rôzne 3D akcie (vytvárať animované postavičky, ktoré sa budú hýbať v reálnom čase podľa snímaného vzoru človeka).

Zaujímavosťou však je, že portál Digital Trends mal možnosť pozrieť si novinku na chvíľu na výstave MWC v Barcelone. Na fotkách je však len trojica snímačov. Zatiaľ nie je jasné, o čo presne ide, no portál sa zamýšľa nad možnosťou, že trojica fotoaparátov môže patriť "nižšie" vybavenému modelu P30 Pro bez podpory 5G sietí. 

Zdroj: Digital Trends

Zdroj: Digital Trends

Full HD+ s výrezom

Displej smartfónu Huawei P30 Pro bude po vzore Samsungu opäť zakrivený, ako sme sa s tým stretli už v rámci modelu Mate 20 Pro. 6,5-palcový OLED displej bude zase zdobiť výrez, no tentokrát pôjde o veľmi malú „slzičku“. Displej bude navyše opäť hostiť aj snímač odtlačkov prstov, ktorý v ňom bude integrovaný.

Zariadenie bude poháňať zrejme posledný procesor Kirin 980 z domácej Huawei dielne. Nie je však isté, ako to bude s podporou 5G sietí. Je možné, že podpora bude len pre vybrané trhy.

​Je pravdepodobné, že Huawei sa opäť zameria aj na ultra rýchle nabíjanie. Už v Mate 20 Pro sme boli svedkami, že za 15 minút sa nabije na 70%. Je to vynikajúca vlastnosť.

Huawei má celkovo na trhu veľké postavenie v rámci rebríčku mobilnej fotografie. Jeho dva modely Huawei Mate 20 Pro a P20 Pro sú v rešpektovanom rebríčku dvoma najlepšími fotomobilmi. Predbehli konkurenciu v podobe Samsungu, Apple, Xiaomi a HTC. Ich nočná fotografia je navyše neskutočné dobrá. Necháme sa prekvapiť, čo posunú vpred tento raz. Žeby konečne videozáznam...?

Okrem toho však Huawei Predstaví aj P30 a P30 lite. P30 by mal mať trojicu fotoaparátov a rovný displej. P30 lite však môže byť uvedený aj neskôr. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie.