Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2019, 12:11

Ford vložil technológiu z áut do postele. Pomôže udržať vašu polovičku na jej strane

Asistent udržiavania v jazdných pruhoch našiel svoje ďalšie uplatnenie...

Ford vložil technológiu z áut do postele. Pomôže udržať vašu polovičku na jej strane
Zdroj: Ford Europe

Z času na čas prídu niektoré spoločnosti s neuveriteľnými nápadmi. Človek si chvíľu nie je istý, či je to len šikovný marketingový ťah, alebo skutočný produkt. Posúďte sami.

Známy výrobca automobilov totiž prichádza s novým produktom. S posteľou. Ford do nej integroval svoju technológiu, presnejšie asistenta udržiavania v jazdných pruhoch. Asistenčný systém má na starosti to, aby vaša partnerka alebo partner zostali na svojej časti matracu. Ako je to možné?

Najlepšie vám to síce vysvetlí hore uvedené video, no pokúsime sa to i opísať. V skutočnosti sú matrace posuvným pásom, pričom kotúče sú uložené na bokoch. „Matrace“ sú vybavené snímačmi, ktoré zisťujú, kde ležíte.

V momente, keď senzory zaznamenajú, že partner sa dostal na vašu polovicu a prípadne sa vás snaží aj vytlačiť, potiahnu vás. Tým opäť vytvoria priestor pre obe strany.

Zdroj: Ford Europe

​Dobre, žarty bokom. Táto posteľ zrejme neuzrie masový trh, no je to určite zaujímavý spôsob využitia automobilovej technológie. Ford už predstavil v tomto duchu na Silvestra zvukotesnú psiu búdu či dokonca kolísku pre dieťa, ktorá vydáva zvuky auta a pohybuje sa v rytmoch miernych zákrut.

Zdroj: Engadget.com