Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2019, 00:01

Google testuje novinku. V obľúbenej navigácii nastane veľká zmena

  • Nová funkcia Google Máp nám pomôže najmä v neznámom prostredí.
  • Využíva zadný fotoaparát, ktorý jednoducho namierite do prostredia.
Google testuje novinku. V obľúbenej navigácii nastane veľká zmena
Zdroj: Nick Bastone / Business Insider

Jedna z najčastejšie využívaných navigácií chystá revolučnú zmenu, informuje Business Insider. Google Mapy chystajú nový typ navigácie s rozšírenou realitou (AR). Google to oznámil už minulý rok v máji na svojej vývojárskej konferencii a pripravovaná novinka sa už testuje.

Nová funkcia Google Máp nám pomôže najmä v neznámom prostredí. Využíva zadný fotoaparát, ktorý jednoducho namierite do prostredia – na ulicu, budovy, cesty. Na displeji vám rozšírená realita vtedy pomocou šípok dokreslených do reálneho prostredia presne ukáže, kadiaľ máte ísť. Pre lepšiu predstavu si prezrite nasledujúci obrázok.

Zdroj: Nick Bastone / Business Insider

​Novinku aktuálne testujú takzvaní Miestni sprievodcovi, teda istí beta-testeri. Zatiaľ ne je jasné, kedy bude novinka oficiálne dostupná pre všetkých používateľov, no ide o veľkú vec.

Jednoduchá šípka v navigácii sa totiž občas nemusí správne natáčať, tiež si nemusíte vždy byť istí, či ste zabočili do správnej ulice. Pomocou fotoaparátu a virtuálnej šípky však budete mať zobrazený konkrétny dom, stĺp či prechod prechodcov.

Zdroj: Nick Bastone / Business Insider

​Podľa prvých testov to vyzerá tak, že aplikácia vám hlási, aby ste to s pozeraním do rozšírenej reality navigácie nepreháňali. Má to zároveň bezpečnostný význam. Máte totiž sledovať aj okolie, nie len displej telefónu.

Ticketportal.sk