Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2019, 12:27

Správy v Messengeri už môžete vymazať. Má to však niekoľko obmedzení

  • Facebook oznámil, že prináša pre svoju službu Messenger možnosť vymazať odoslanú správu.
  • Pri otázke, či chcete správu vymazať, stačí potvrdiť "Vymazať správu pre všetkých". 
Správy v Messengeri už môžete vymazať. Má to však niekoľko obmedzení
Zdroj: Facebook Messenger

Väčšina používateľov má na Facebooku množstvo známych z času na čas sa tak môže stať, že niekomu omylom odošleme správu na Messengeri. Či už pri zdieľaní fotiek, odkazov alebo pri preposlaní iných správ. Práve to sa chystá zmeniť nová funkcia, ktorá už bola dlhšie avizovaná. 

Facebook oznámil, že prináša pre svoju službu Messenger možnosť vymazať odoslanú správu. Pri otázke, či chcete správu vymazať, stačí potvrdiť "Vymazať správu pre všetkých". 

Je tu však hneď niekoľko háčikov. Po prvé, na zmazanie správy máte len desať minút. Akýkoľvek neskorší pokus už bude neúspešný. 

Ďalším problematickým bodom je, že správu si medzitým už môže adresát prečítať. Nejedná sa teda o "oneskorenie odoslania", ako je to napríklad na Gmaile. Tam je možné zvrátiť proces odoslania správy maximálne do 30 sekúnd. V Messengeri správu skrátka odošlete - a vymažete až dodatočne. Nuž a na to sa viaže ešte jeden malý chytáčik. 

Ak máte šťastie a vymazali ste svoju správu ešte pred tým, než si ju príjemca prečítal - vo vašej konverzácii stále zostane notifikácia o tom, že ste vymazali nejakú správu. 

Dá sa však na to pozerať aj pozitívne - je jednoduchšie niekomu vysvetliť, že to bol omyl, ako vysvetľovať konkrétnu, ehm, nepríjemnú správu...

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Novinka by už mala byť dostupná, respektíve v najbližšom čase sa postupne uvoľňuje pre obe platformy Android aj iOS. (Nám v redakcii to už funguje, pozn.red.) 

Používatelia Messengeru sa však môžu tešiť aj na inú novinku. Podľa informácií by mal Facebook priniesť chatovacej službe aj Tmavý režim, namiesto klasického bieleho podkladu. Tmavý režim má byť šetrnejší k očiam a množstvo používateľov navyše rado využíva tmavé nastavenia aj v smartfónoch či na YouTube.