Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Najnovšia aktualizácia populárnej chatovacej služby WhatsApp prináša zaujímavú novinku, píše The Verge. Túto aplikáciu si môžu používatelia zabezpečiť odtlačkom prsta alebo tvárou. 

Novú funkciu si však neužijú všetci. Dostupná je zatiaľ len pre používateľov iOS prostredníctvom Touch ID a Face ID a platí od verzie WhatsApp 2.19.20. 

Užitočné to bude najmä v momentoch, keď niekomu požičajú svoj smartfón. Nebudú sa obávať, že im dotyčný číta súkromné správy. 

Podľa informácie v popise novinky v AppStore stačí ísť v aplikácii WhatsApp do Nastavení a stlačiť Účet. Potom vyhľadajte sekciu Súkromie a povoľte „Zamknutie obrazovky“. Následne už by ste mali byť vyzvaní k tomu, aby ste si zaregistrovali odtlačok. Na našom redakčnom iPhone však táto aktualizácia zatiaľ nie je k dispozícii.

Zamykať si svoj WhatsApp síce môže byť výhodné z hľadiska súkromia, no objavuje sa otázka, či ju budete musieť odomykať zakaždým, keď vám niekto z desiatok kamarátov napíše. WhatsApp v tomto vychádza v ústrety a môžete si nastaviť čas, po ktorom sa vám automaticky zamkne, teda napríklad minúta, 15 minút alebo hodina.

Šesť funkcií vo WhatsAppe, o ktorých ste možno nevedeli:

​Majitelia smartfónov s operačným systémom Android si na túto funkciu ešte chvíľu musia počkať. Podľa informácií sa však na nej usilovne pracuje. 

Ticketportal.sk