Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.02.2019, 19:00

Blíži sa revolučná zmena. Nové iPhony si zrejme nabijete pomocou kábla z Android telefónu

  • iPhony možno prídu o tradičný konektor
  • Apple zvažuje aj trojitý fotoaparát.
  • Nový operačný systém iOS 13 má tiež priniesť Tmavý režim.
Blíži sa revolučná zmena. Nové iPhony si zrejme nabijete pomocou kábla z Android telefónu
Zdroj: OnLeaks x CompareRaja

Predstavenie nových iPhonov je ešte v nedohľadne, no na verejnosť postupne prenikajú prvé informácie či tlačové rendery. A hoci nie je nič oficiálne potvrdené, novinky vyzerajú rozhodne zaujímavo.

Podľa portálu Bloomberg by tohtoročné novinky v podobe vlajkových lodí mali byť dve. Aspoň jedna z nich by mala obsahovať trojitý fotoaparát na zadnej strane. V dnešnej dobe sociálnych sietí a multimédií sa fotoaparát v mobile stáva extrémne dôležitou fičúrou.

Navyše, postupne si odvykáme nosiť so sebou veľké fotoaparáty a na dovolenkách nám viacerým už bohato stačia smartfóny. Objavilo sa už aj niekoľko obrázkov, ako by trojica snímačov mohla vyzerať v praxi. Pravdu sa však dozvieme až o niekoľko mesiacov.

Zdroj: ConceptsiPhone Youtube

Zdroj: 9to5mac.com via Weibo

​Podľa zdrojov Apple usilovne pracuje aj na pokročilom 3D systéme snímania objektov. 3D kamera sa však zrejme dostane do praxe až na ďalšej generácii iPhonov v roku 2020.

Tento rok sa však vraj môžeme tešiť aspoň na vylepšené snímanie Face ID, ktoré sa postará o vyššiu bezpečnosť a aj možnosti rozšírenej reality.

Apple do svojich nových smartfónov zrejme vloží nové čipy A13 Bionics. Už teraz patria ich A12 Bionics k absolútnej špičke a dá sa povedať, že postačia ich aktuálnym majiteľom ešte na poriadne dlhý čas.

Nový operačný systém iOS 13 má priniesť aj Tmavý režim, ktorý by šetril oči počas práce s iPhonom v slabom svetle alebo nočných hodinách. Tmavý režim je však vo vybraných aplikáciách mimoriadne obľúbený už teraz, napríklad na YouTube.

Pozrite sa, ako funguje nová eSIM karta na iPhone XR:

​Zrejme najzaujímavejšou informáciou je však to, že Apple chce osadiť do nových iPhonov USB-C konektor. Výrobca totiž už dlhšie striktne používa svoj lightning konektor a takáto zmena by bola mimoriadne veľká.

Tento konektor totiž v súčasnosti využívajú mnohé Android zariadenia - a tak by mali nové iPhony s nimi spoločný kábel.

Zdroj: iStores.sk

​Toto tvrdenie by mohol podporiť fakt, že Apple už využil USB-C konektor vo svojich iPad Pro, MacBook Air a MacBook Pro. Jedným z dôvodov na takýto krok môže byť tiež fakt, že Apple získa väčšiu kompatibilitu s niektorými inými zariadeniami a príslušenstvom.

V tejto chvíli sú však všetko len dohady a my musíme trpezlivo počkať na predstavenie.