Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.01.2019, 14:23

Samsung prináša nový rad smartfónov Galaxy M. Prekvapuje cenou

  • Duálny fotoaparát, vysoký výkon a až 5000 mAh batéria.
  • Smartfóny radu Galaxy M prichádzajú s novým typom výrezu v displeji. Je definovaný ako "Infinity-V".
Samsung prináša nový rad smartfónov Galaxy M. Prekvapuje cenou
Zdroj: Samsung

Samsung uvádza na trh smartfóny celkom nový rad s názvom Galaxy M. V ňom prináša dve novinky, Galaxy M20 a Galaxy M10, ktoré sú navrhnuté najmä pre mladých mileniálov. Zaujímavosťou je, že v predaji budú výhradne cez internet.

Smartfóny radu Galaxy M prichádzajú s novým typom výrezu v displeji. Je definovaný ako "Infinity-V" a Samsung ho oficiálne predstavil na svojej vývojárskej konferencii v novembri minulého roka.

Zdroj: Samsung Developer Conference Youtube

​Spoločnou vlastnosťou oboch smartfónov je ďalej duálny fotoaparát s ultraširokouhlým objektívom, batéria s dlhou životnosťou, procesory s vysokým výkonom a nové užívateľské rozhranie Samsung Experience 9.5 UX.

Obe novinky sa začnú predávať najskôr v Indii od 5. februára 2019. Neskôr budú nasledovať ďalšie vybrané krajiny, vrátane Slovenska. U nás bude dostupný model Galaxy M20 v konfigurácii 4 GB RAM a 64GB internou pamäťou v čiernej (Charcoal Black) a modrej (Ocean Blue) farbe. Jeho odporúčaná maloobchodná cena je 229 Eur a stretneme sa s ním od druhej polovice februára na on-line obchode výrobcu. 

Smartfóny Galaxy M majú tak výborný pomer kvality, ceny a výkonu a môžu byť dobrou voľbou pre dnešných mladých technicky zdatných ľudí.

Galaxy M20 - špecifikácie

Tento smartfón je vybavený 6,3-palcovým displejom infinity-V s rozlíšením FHD+. Keďže mladí ľudia čoraz častejšie streamujú a sledujú multimediálny obsah, Samsung vybavil model Galaxy M20 výkonnou batériou s kapacitou až 5 000 mAh.

Zdroj: Samsung

​Vzhľadom k výdrži je tu ešte jedna zaujímavosť - Funkcia Správa napájania v telefóne Galaxy M20 sa postará o to, aby bola vaša batéria čo najmenej zaťažovaná. Tiež funkcia rýchleho nabíjania cez USB konektor typu C umožňuje nabíjať prístroj v porovnaní s normálnym nabíjaním až trikrát rýchlejšie, o čo sa postará 15W nabíjačka, ktorá je súčasťou balenia.

Vo vnútri telefónu pracuje najnovší osemjadrový procesor Samsung Exynos 7904, ktorý ponúka vysokú prenosovú rýchlosť v sieti, plynulý multitasking a nízku spotrebu energie. Galaxy M20 ponúka aj samostatný slot pre pamäťovú kartu s kapacitou až 512 GB a podporuje duálnu SIM s technológiou VoLTE.

Zdroj: Samsung

​Na zadnej strane je čítačka odtlačkov prstov do smartfónu sa dostanete aj pomocou funkcie odomykanie tvárou Face Unlock.

Duálny fotoaparát je ďalším ťahačom zariadenia. Obsahuje primárny zadný fotoaparát s rozlíšením 13 Mpx a je vybavený objektívom s vysokou svetelnosťou f/1,9. Sekundárny zadný fotoaparát má rozlíšenie 5 Mpx a ultraširokouhlý objektív. Vďaka nemu získate širší záber pre lepšie fotografovanie krajiny, mestskej panorámy, či skrátka väčšej skupiny kamarátov. 

Fotoaparát sa má tiež vyznačovať dobrými fotkami v slabom osvetlení a peknými nastaveniami hĺbky ostrosti. Využijete to aj pri portrétoch.