Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.01.2019, 11:37 Aktualizované dňa 30.01.2019 o 15:55

14-ročný tínedžer objavil vážnu chybu Applu, gigant ho odignoroval

  • Podľa pocketnow.com používateľ hlásil Applu už pred vyše týždňom chybu pri skupinových hovoroch vo FaceTime.
  • Ako dôkaz má viacero emailov. 
  • Správu posielal aj spravodajstvu.
14-ročný tínedžer objavil vážnu chybu Applu, gigant ho odignoroval
Zdroj: Reuters

Po spustení novej aplikácie či rôznych aktualizácií sa častokrát objavujú chyby, ktoré odhalia používatelia. Kým niektoré „bugy“ sú skrátka menej závažné a výrobca sa nimi ani po nahlásení nezaoberá, iné môžu mať veľkú dohru. To bol i prípad služby FaceTime od Apple zo začiatku tohto týždňa.

Podľa pocketnow.com hlásili Applu už pred vyše týždňom chybu pri skupinových hovoroch vo FaceTime. Na túto zaujímavú vec totiž prišiel 14-ročný chlapec Grant Thompson z Arizony. Chystal sa totiž riešiť partičku známej hry Fortnite so svojimi kamarátmi a chcel sa pripojiť do skupinového hovoru.

Odvtedy sa spolu so svojou matkou snažili na Facebooku i Twitteri spojiť s Apple. Dokonca i faxovali a telefonovali spoločnosti. Márne.

Odkaz na Twitteri, kde @MGT7 tvrdí, že jej syn upozorňoval na chybu už dávnejšie. Ako dôkaz má i viacero emailov, ktoré 22.januára posielala Applu.

O preposlanie správy sa snažili aj prostredníctvom Messengera, a to už 20.januára pre známy Fox News. Neúspešne.

Uvidíme, ako presne sa situácia vyvinie a či budú vyvodené nejaké dôsledky – či už zo strany používateľov alebo priamo výrobcu.

FaceTime je služba uskutočňujúca videohovory, ktorú Apple spustil ešte v roku 2010. Používatelia sa potom naozaj dlhú dobu dožadovali skupinových videohovorov. Tých sa dočkali až koncom minulého roka.

Apple aktuálne čelí problému, že skupinové videohovory mali zraniteľné miesto – volajúci totiž mohol vďaka nej počúvať hovory z iPonov, z ktorých práve prebieha videohovor. Majitelia pritom nemusia hovor ani prijať – mikrofón si totiž zapne samotný softvér.

​Odpočúvanie sa ukončí po tom, keď majiteľ nechá svoj telefón dlhšie zvoniť. Ak sa však volaný rozhodne videohovor odmietnuť pomocou tlačidla, začne sa do zariadenia volajúceho prenášať dokonca aj obrazový záznam.

Spoločnosť Apple krátko po prudkej medializácii vypla funkciu skupinových videohovorov. Zatiaľ neposkytla viac informácií.