Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2019, 08:57

Zakladateľ Alibaby varuje: Technológie môžu spôsobiť tretiu svetovú vojnu

"Prvá svetová vojna vypukla kvôli prvej technologickej revolúcii, druhá technologická revolúcia spôsobila druhú svetovú vojnu, toto je tretia revolúcia, takže sa blížime," vyhlásil Ma.

Zakladateľ Alibaby varuje: Technológie môžu spôsobiť tretiu svetovú vojnu
Zdroj: Reuters

Čínsky miliardár a zakladateľ internetového obchodu Alibaba Jack Ma varoval, že technologický rozvoj by mohol viesť k vypuknutiu tretej svetovej vojny. História podľa neho ukazuje, že technologické inovácie sú primárnym faktorom, ktorý stojí za globálnymi konfliktmi.

"Prvá svetová vojna vypukla kvôli prvej technologickej revolúcii. Druhá technologická revolúcia spôsobila druhú svetovú vojnu," vyhlásil Ma na Svetovom ekonomickom fóre (WEF) vo švajčiarskom Davose.

"Toto je tretia technologická revolúcia - takže sa blížime," citoval ho server televízie CNBC. Ma s podobným vyhlásením prišiel už v roku 2017, kedy uviedol, že rozvoj umelej inteligencie pravdepodobne vyústi do tretej svetovej vojny.

Americký miliardár a zakladateľ výrobca elektromobilov Tesla Elon Musk predvlani varoval, že súperenie štátov o prevahu v oblasti umelej inteligencie bude najpravdepodobnejšou príčinou tretej svetovej vojny.

Jack Ma napriek opätovnému varovaniu pred vojnou vyjadril tiež presvedčenie, že technológie majú potenciál konať dobro. Za oblasť, v ktorej je možné technológie využiť spoločensky prospešným spôsobom, označil najmä klimatické zmeny.