Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2022, 00:01

Vyskúšali sme vynikajúce Apple Watch 7. Neodporúčame ich len v jedinom prípade

  • Apple Watch 7 prinášajú len niekoľko zlepšení v porovnaní s predchodcom.
  • Potvrdzujú však kvality smart hodiniek od Apple.

Vyvinúť v súčasnosti smart hodinky, ktoré by nás svojimi funkciami šokovali, je problematické. Veď hodinky už dokážu telefonovať, merať hladinu stresu, krvný tlak i EKG. A hodinky s vodotryskom tu boli už predtým.

Výrobcovia sa teda síce stále snažia, no ich aktuálne medziročné zlepšenia zariadení sa týkajú skôr vylaďovania pôvodných vlastností, teda spresňovania GPS či monitorovania telesných funkcií.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Aj z tohto dôvodu tak nie je potrebné uveličene híkať nad novými smart hodinkami Apple Watch 7. Ako to zhrnul americký technologický youtuber Marques Brownlee, ak by Apple aj v názvosloví smart hodiniek používal označenie „s“, Apple Watch 7 by sa mali nazývať skôr Apple Watch 6s. 

Tým naznačil, že nový model neprináša zásadné zmeny, ale skôr menšie kozmetické úpravy. I tak sa im však podarilo poriadne zaujať.

Vysoké predaje

Apple Watch 7 tvoria aktuálne jedny z najdrahších smart hodiniek, aké môžete získať. Drahšie od nich sú už zvyčajne len špecializované športové smart hodinky, napríklad od Garminu. Watch 7 sme na test mali vo verzii 41 milimetrov, teda v menšom a lacnejšom vyhotovení, ktoré stojí 430 eur.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Väčší model zo série 7 meria 45 milimetrov a stojí od 460 eur. Z tohto dôvodu je však zaujímavosťou, že napriek vysokej sume idú tieto nositeľné zariadenia od Applu na dračku. Apple je tak už po niekoľko rokov podľa analytických agentúr vedúcou firmou z hľadiska predajov smart hodiniek.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.