Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2022, 12:03

Novinka od Apple zaskočila európskych operátorov, používatelia však môžu byť spokojní

Nová služba od Apple s názvom Súkromný prenos má v prehliadači Safari vytvoriť väčšiu mieru súkromia. Naráža však na protesty zo strany európskych operátorov.

Novinka od Apple zaskočila európskych operátorov, používatelia však môžu byť spokojní
Zdroj: Reuters

Bezpečnosť a súkromie sú jednými z najčastejšie skloňovaných pojmov pri používaní smartfónu. Vo veľkom na tom stavia firma Apple, ktorá týmto témam venuje vždy veľkú časť aj v rámci svojich konferencií. Apple sa snaží budovať si dôveru svojich používateľov a sú známe prípady, kedy firma odmietla spolupracovať s políciou pri prelomení vstupu do zariadenia s logom jablka.

Jednou z noviniek je v operačnom systéme iOS to, že môžete požiadať konkrétne aplikácie o “nesledovanie”. Ak využívate zariadenia od Apple, možno ste si túto funkciu všimli pri prvotnom vstupe do aplikácie a je na vás, či to využijete. Aj to sú spôsoby, ako zabrániť, aby od vás aplikácie čerpali rôzne osobné dáta.

Zaujímavosťou, ktorú Apple predstavil počas konferencie WWDC 2021 s témou uvádzania svojho nového operačného systému iOS 15 v septembri minulého roka, je aj jedno špeciálne nastavenie v rámci jeho prehliadača Safari.

Nazýva sa Private Relay, teda v preklade v našich iPhonoch ide o Súkromný prenos. Práve táto služba vyvolala viacero emócií, upozorňuje portál Hospodářskych novin.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 81% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.