Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2019, 14:29

Apple plánuje na tento rok tri nové telefóny iPhone

Apple plánuje nahradiť aj problémový iPhonu typu XR.

Apple plánuje na tento rok tri nové telefóny iPhone
Zdroj: Reuters

Americká spoločnosť Apple sa chystá na jeseň predstaviť tri nové smartfóny iPhone vrátane nástupcu problémového typu XR. Predaje tohto lacnejšieho modelu s obrazovkou z tekutých kryštálov (LCD) značne zaostávajú za predpokladmi, píše denník The Wall Street Journal.

S odvolaním sa na informované zdroje denník uviedol, že Apple plánuje predstaviť niektoré nové funkcie fotoaparátu, vrátane trojitej zadnej kamery pre najlepší model a dvojitej zadnej kamery pre ďalšie dva typy.

Kým tento rok ešte zostane v ponuke iPhonov model s displejom LCD, firma uvažuje, že v roku 2020 sa kompletne presunie k obrazovkám OLED - k technológii organických elektroluminiscenčných diód.

Obrazovka OLED, ktorou je vybavený model XS, ponúka lepší kontrast než lacnejšie LCD, ktoré majú telefóny XR a skoršie iPhony 7 a 8.

Spoločnosť minulý týždeň prvýkrát po takmer 12 rokoch znížila odhad vývoja tržieb. Apple teraz predpokladá, že za fiškálny prvý štvrťrok, ktoré zahŕňa kľúčovú vianočnú sezónu, vykáže tržby okolo 84 miliárd dolárov (približne 73 miliárd eur) namiesto pôvodne očakávaných 89 miliárd až 93 miliárd dolárov.

Šéf podniku Tim Cook označil za hlavný problém zhoršovania odbytu v Číne, na ktorej ekonomiku má negatívny dopad neistota okolo vývoja obchodných vzťahov so Spojenými štátmi. Čína sa na príjmoch Applu podieľa takmer 20 percentami.