Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.01.2019, 14:53

Zmeny v SAP Slovensko. Spoločnosť má nového generálneho riaditeľa

  • Softvérová spoločnosť SAP Slovensko oznámila zmenu generálneho riaditeľa.
  • Je ním Martin Ferenec, ktorý vystrieda Reinharda Schwarza.
Zmeny v SAP Slovensko. Spoločnosť má nového generálneho riaditeľa
Zdroj: SAP (Ilustračná snímka)

Spoločnosť SAP SE (NYSE: SAP) oznámila menovanie Martina Fereneca na pozíciu generálneho riaditeľa SAP Slovensko. Od 1. januára je teda zodpovedný za tím ako aj hospodárske výsledky slovenskej pobočky globálneho lídra v oblasti podnikových IT. Vo funkcii tak strieda Reinharda Schwarza, ktorý prechádza na post obchodného riaditeľa pre kľúčové priemyselné odvetvia v rodnom Rakúsku.

Martin Ferenec pôsobí v SAP už päť rokov. Naposledy zastával funkciu špecialistu pre riešenia v oblasti digitálnej platformy a technológií pre Slovensko a Českú republiku.

V rámci slovenského tímu má za sebou už viacero úspešných projektov pre veľkých klientov, má vynikajúci prehľad a vedomosti o trhu aj riešeniach postavených na platforme SAP.

Martin Ferenec

Zdroj: SAP Slovensko

​„Som presvedčený, že spolu s klientmi a partnermi SAP môžeme nadviazať na vynikajúco naštartované procesy a výborné výsledky, ktoré nám na záver svojho pôsobenia na čele slovenskej pobočky SAP zanecháva Reinhard Schwarz. Budeme pokračovať v predstavovaní a zavádzaní inovatívnych technológií a podpore našich zákazníkov na ceste k inteligentnému podniku. Teším sa na nové úlohy, ktoré predo mnou a celým naším tímom stoja,“ povedal Martin Ferenec, generálny riaditeľ SAP Slovensko.

Pred nástupom do SAP získaval profesionálne skúsenosti na vedúcich pozíciách v spoločnostiach Tempest, Sybase, Océ a Sova Bratislava. Je absolventom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a je držiteľom certifikátu z Cornell University v New Yorku, kde sa venoval tímovému manažmentu.

Ticketportal.sk