Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.01.2019, 00:02

Čo nás čaká a neminie. Takto sa zmení svet smartfónov a technológií v tomto roku

Deravé displeje, ohybné smartfóny, hráčske zariadenia. Čo nás čaká v nadchádzajúcom roku?

Aktuálne pracuje hneď viacero výrobcov na ohybných smartfónoch. Reakcie sú zatiaľ rozpačité a je to spôsobené zrejme tým, že prototypy, ktoré sme spoznali, sú ešte dosť, ehm, rozmerné. Svoj prvý ohybný smartfón ukázala spoločnosť Lenovo, a to ešte pred pár rokmi, no odvtedy sme o jeho vývoji veľa nepočuli. 

Naopak, o skladacom smartfóne od Samsungu sme počúvali už poriadne dlho, no až v novembri tohto roka sme ho konečne uvideli… Bohužiaľ, iba v prítmí na pódiu, aby si juhokórejský výrobca ešte zachoval prekvapenie do nasledujúceho roka. Ohybný smartfón však očakávame aj od Huaweiu či od LG. Zatiaľ sa so svojim zariadením dostal najďalej Royole FlexPai. O tejto čínskej firme veru počul málokto, no tá už svoju tzv. vývojársku verziu skladacieho smartfónu predáva za približne 1300 dolárov.

Na čo nám vlastne budú slúžiť a prečo sa na ne tešíme? V skutočnosti nie je celkom jasné, ako ľudia prijmú skladacie displeje na smartfónoch, no pointou je možnosť rozložiť si obrazovku v potrebných momentoch. Napríklad, pri pozeraní fotiek či videí sa nám rozhodne zíde väčší displej, rovnako aj pri používaní niektorých aplikácií. Či sa to skutočne uchytí, je otázkou používateľov, no výrobcovia sa veľmi snažia priniesť túto novinku. Rok 2019 by mohol priniesť v tomto smere viacero noviniek. Necháme sa prekvapiť.
Zdroj: Royole FlexPai

Výrezy v displeji, rôzne riešenia v rámci fotoaparátov či lepšia výdrž na jedno nabitie. To sú témy, ktoré rezonovali minulým rokom. Aké však budú trendy nadchádzajúceho roka 2019?

Pripravili sme prehľad zopár najpravdepodobnejších vecí, ktorých by sme sa mali dočkať. Prognózu sme totiž zostavili na základe aktuálnych správ a uniknutých informácií o zariadeniach, ktoré by sme skutočne mohli spoznať v priebehu budúceho roka. Nech sa páči: