Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.12.2018, 00:01

Toto sú najlepšie telefóny roka 2018. Vlastníte niektorý z nich?

  • Zásadné prekvapenia sa síce nekonali, no poradie gigantov sa mení.
  • Duálne fotoaparáty sú takmer nevyhnutnosťou, napriek tomu dokážu divy aj telefóny s jednou šošovkou.
Huawei si v roku 2018 definitívne vzal svoje slovo. Hoci aj pred tým sa postupne šplhal nahor, dnes hrá spolu so Samsungom a Applom prvú ligu. Množstvo bežných používateľov, no i odborníkov si získal telefónom Huawei P20 Pro. Ako prvý predstavil trojicu fotoaparátov a tento smartfón sa tak stal neskutočne dobrým fotomobilom. Na zadnej strane je senzor s rozlíšením 40 MP, monochromatický snímač s rozlíšením 20 MP a teleobjektív s rozlíšením 8 MP. Výsledkom sú exkluzívne fotografie či fotografie s 3-násobným priblížením bez straty kvality. Snímkam asistuje umelá inteligencia, ktorá rozozná objekt na obrázku a vylepší záber. Naozaj to funguje. Kapitola sama o sebe sú nočné snímky, ktoré len ťažko hľadajú premožiteľa.
Zdroj: HN/Pavol Funtal

Prinášať stále nové a príťažlivé smartfóny - to je nepretržitá výzva pre všetkých výrobcov mobilných telefónov. A hoci je pravdou, že inovovať a prekvapovať zákazníka je čoraz ťažšie, predsa len sa to v niekoľkých kúskoch podarilo.

K slovu sa dostáva čoraz väčší počet fotoaparátov, ktoré sa starajú o čo najlepšie fotografie, snímače odtlačkov prstov sa integrujú do displejov a do boja vyráža aj umelá inteligencia. Pozrite si prehľad najzaujímavejších telefónov tohto roka: