Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.12.2018, 00:01

Malá slovenská firma, ktorá zaujala japonského giganta revolučnou technológiou

  • Streamstar sa špecializuje na vývoj, výrobu a predaj systémov na produkciu a streamovanie videa prostredníctvom IP sietí. 
  • Najväčším benefitom pre vysielateľov je výrazná finančná úspora. 
Malá slovenská firma, ktorá zaujala japonského giganta revolučnou technológiou
Zdroj: Streamstar

Malej slovenskej firme Streamstar z Bratislavy sa podaril nezvyčajný kúsok - získala si plnú pozornosť japonského technologického giganta JVC Kenwood.

Streamstar sa špecializuje na vývoj, výrobu a predaj technologických systémov určených na produkciu a streamovanie videa vo vysokej kvalite prostredníctvom IP sietí. 

Koncern JVC Kenwood je veľkým výrobcom špičkovej spotrebnej a profesionálnej elektroniky. Rozhodol sa investovať do Streamstaru, posilniť doterajšiu spoluprácu a sľubuje si od toho zlepšenie svojho biznisu vo vysielaní cez internet a tiež vývoj ďalších vysoko kvalitných riešení. 

„Investícia do našej spoločnosti posunie vzájomnú spoluprácu na novú úroveň. Významne sa nám tak posúvajú možnosti ďalšieho výskumu a vývoja ktorý na Slovensku robíme. Budeme môcť tiež posilniť náš tím kvalitných a technologicky zdatných ľudí,“ vysvetľuje CEO spoločnosti Streamstar Radoslav Tóth.

Technologická revolúcia

Streamstar vyvinul technológiu, ktorá je kompatibilná s JVC kamerami a dokáže prostredníctvom verejného internetu posielať signál po IP sieti rovno do zariadenia veľkosti kufríka. V tom je následne možné produkovať vysoko kvalitný záznam z viacerých kamier.

Zdroj: Streamstar

​Do sveta tak putuje priamy prenos športového podujatia alebo koncertu vo vysokej kvalite - a na jeho zostrih nepotrebujete veľký prenosový voz.

Zariadenie sa nemusí dokonca nachádzať ani na štadióne a aj tak ponúka možnosť priniesť divákovi živý prenos, opakované zábery, spomalené zábery a to všetko v dokonalej kvalite obrazu. Najdôležitejším benefitom pre vysielateľov je výrazná finančná úspora. 

Kto je spoločnosť Streamstar? 

Spoločnosť Streamstar bola založená v roku 2013. Jej špecializáciou je vývoj, výroba a predaj systémov na produkciu a streamovanie živých prenosov. Sú známi už natoľko, že s ich zariadeniami sa produkujú desiatky tisíc športových prenosov ročne v Poľsku, Taliansku, Malajzii, USA, Japonsku a Číne. S JVC Kenwood spolupracuje Streamstar už od roku 2014 najmä v oblasti predaja a distribúcie produktov.

Vďaka ďalším investíciám si JVC Kenwood sľubuje aj rozšírenie ponúkaných služieb s vyššou pridanou hodnotou.

„Očakávame širšiu diverzifikáciu vysielacích a obchodných formátov prostredníctvom internetu vecí, pokroky v oblasti vysielacích technológií s vysokým rozlíšením, ako sú formáty 4K / 8K a rovnako aj rast športového priemyslu do roku 2020.

Práve v reakcii na tieto už prebiehajúce zmeny v podnikateľskom prostredí JVC Kenwood rozhodol investovať do spoločnosti Streamstar a bude sa usilovať o spoluprácu s našimi partnerskými spoločnosťami, ktoré majú silné stránky v oblastiach, ako je produkcia živých videí, streamovanie a infraštruktúra prenosu prostredníctvom IP sietí,“ uvádza spoločnosť JVC Kenwood vo svojom vyhlásení.

Zdroj: Tlačová správa

Ticketportal.sk