Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.12.2018, 17:22

Dierka v displeji je realitou. Samsung ju predstavil v novom smartfóne

  • Samsung Galaxy A8s prichádza s dierkou v displeji.
  • Na zadnej strane je trojica fotoaparátov a snímač odtlačkov prstov.
Dierka v displeji je realitou. Samsung ju predstavil v novom smartfóne
Zdroj: Samsung

Samsung na svojej jesennej vývojárskej konferencii ohlásil nové „dizajny“ displejov. Konkrétne ide o miniatúrne výrezy v tvare U, V a O. Podľa toho nazýva aj typ svojho Infinity displeja „Infinity-V, Infinity-U a Infinity-O“. Hoci U a V sú viacmenej výrezmi v displeji, Infinity-O je doslova malou dierkou.

Prvý smartfón s týmto inovatívnym prístupom má názov Samsung Galaxy A8s – i keď sa predpokladalo, že prvým v rade bude vlajková loď budúceho roka.
Displej zariadenia má veľkosť 6,4 palca a rozlíšenie 2340 x 1080 pixelov. Zatiaľ nie je presne známe, či ide o IPS LCD technológiu, alebo starý známy Super AMOLED, ktorý juhokórejský výrobca rád používa.

Zdroj: Samsung Developer Conference Youtube

​V displeji sa nachádza už spomínaná „diera“, ktorá má priemer 6,7 mm. Na čo tu však je?

V časoch, keď sa výrobcovia snažia dopriať svojim zariadeniam čo najväčšiu plochu displeja na prednej strane a minimalizovať rámiky, nezostáva poriadny priestor na snímače.

Essential Phone to ako prvý riešil zaujímavým „otvorom, nasledoval iPhone X známym výrezom, a potom prišlo na rad množstvo ďalších.

V dierke displeja Samsungu Galaxy A8s sa nachádza selfie kamere s rozlíšením 24 MP. Vďaka tomu nemá zariadenia „hornú bradu“, ale je tu len extrémne tenký rámik.

Zdroj: Samsung

​Pozrite si aj naše video o najdôležitejších valstnostiach Samsung Galaxy Note 9:

Na zadnej strane je trojica fotoaparátov s rozlíšením 24 MP (f/1.7), 10 MP (f/2.4) a 5 MP snímač (f/2.2). Vo vnútri smartfónu pracuje procesor Snapdragon 710, ktorému sekunduje 6 alebo 8 GB pamäte RAM.

Zdroj: Samsung

​Operačný systém Android 8.1 Oreo dopĺňa domáca nadstavba Experience 9 a kapacita vnútorného úložiska je 128 GB, ktoré sa dajú rozšíriť o microSD kartu. Batéria má kapacitu 3400 mAh.

Cena tohto telefónu nie je zatiaľ známa, zatiaľ však bude dostupný len na čínskom trhu, a to od 21.decembra. Uvidíme, či dorazí aj k nám. Poobzerali by ste sa po ňom?