Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.11.2018, 00:01

LG chce vyrobiť telefón so šestnástimi fotoaparátmi

  • Toľkoto fotoaparátov na smartfóne zatiaľ v reáli nikto nepredviedol. 
  • Pomocou šestnástich snímačov si spravíte dokonca aj selfie.
LG chce vyrobiť telefón so šestnástimi fotoaparátmi
Zdroj: phonearena.com

Počet fotoaparátov sa neustále zvyšuje. Duálny fotoaparát vo vlajkovej lodi je snáď už samozrejmosťou – a postupne sa začína prechádzať na trojité fotoaparáty. Len nedávno sa na smartfóne Samsung Galaxy A9 objavili štyri fotoaparáty a začalo sa šepkať, že na novej Nokii 9 uvidíme onedlho až päť snímačov.

Nuž a v týchto dňoch sa podľa phonearena.com objavila informácia, že spoločnosť LG sa rozhodne nechce trocháriť a dala si patentovať zariadenie so šestnástimi fotoaparátmi. Áno. Šestnástimi.

Zdroj: Letsgodigital.com

​Zatiaľ nie je jasné, či sa takéhoto smartfónu aj dočkáme, keďže „patentovať sa dá všetko“, no isté je minimálne to, že spoločnosť sa pohráva s myšlienkou využitia ozajstného množstva snímačov.

Podľa dostupných informácií by mali fotoaparáty fungovať tak, že každý z nich bude predstavovať inú funkciu. Jeden bude napríklad fotografovať širokouhlo, iný klasicky, ďalší bude špeciálne na priblíženie, iný na detaily. Naraz by ste si teda mohli vyhotoviť šestnásť fotiek a potom si z galérie vybrať, ktorá sa vám najviac páči.

Pomerne zaujímavé to bude aj pri selfie fotografiách. Hoci by sa na prednej strane nemal nachádzať nijaký špeciálny fotoaparát, selfie si spravíte pomocou spomínaných šestnástich fotoaparátov. Na zadnej strane by totiž mohlo byť zrkadlo, prípadne nejaká zrkadlová úprava, aby ste sa pri fotení videli.

Zdroj: Letsgodigital.com

​V každom prípade – vyzerá to tak, že rok 2019 bude rokom v predbiehaní sa s množstvom fotoaparátov.