Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2018, 09:02

Nový Samsung zrejme príde s "dierkou" v displeji

  • Samsung Galaxy S10 prinesie viaceré zmeny.
  • Päť fotoaparátov, snímač odtlačkov prstov v displeji a tri typy vlajkovej lode.
Nový Samsung zrejme príde s "dierkou" v displeji
Zdroj: Ben Geskin

Hoci Samsung nedávno poodhalil svoje plány na poli skladacích smartfónov, jeho vlajková loď bude predsa len trochu klasickejšia. Vyplýva to z postupných únikov informácií, ktoré sa objavujú na margo nového pripravovaného modelu.

Názov “Samsung Galaxy S10” zatiaľ nebol potvrdený, no nateraz sa tak neoficiálne v kuloároch nazýva. Podľa všetkého by mal obsahovať na prednej strane zakrivený displej, ktorý je pri vlajkových lodiach od Samsungu už samozrejmosťou, píšu techradar.com a thenextweb.com.

Zdroj: Letsgodigital.com

​​Samsung však prinesie aj základnejšiu verziu svojej vlajkovej lode a tá by mala vyjsť v ústrety odporcom zakrivených displejov. Lacnejšia vlajková loď tak bude mať totiž rovnaké rozmery (5,8 palca), no “obyčjaný” plochý displej. Samsung spolu predstaví zrejme až tri verzie S10, pričom najväčší bude mať uhlopriečku veľkosti 6,7 palca.

Zdroj: Samsung Developer Conference Youtube

​Najvybavenejšia novinka však bude disponovať skutočne veľkým displejom v pomere k veľkosti prednej strany. A aj keď juhokórejský výrobca nazýva už teraz svoj displej “Infinity”, čo vyjadruje “nekonečnosť”, respektíve poriadnu veľkosť na prednej strane a minimálnosť rámikov, nový displej na S10 sa bude nazývať Infinity-O.

​Pointa je v tom, že Samsung musí niekde umiestniť prednú selfie kameru. Keďže nechce využiť výrez v displeji ako to robí konkurencia, rozhodol sa spraviť okrúhly výrez v ľavej hornej časti displeja. Rovno do neho tak umiestni šošovku fotoaparátu.

Samsung sa z výrezu v displeji na iPhone otvorene smial, čo nezabudol umiestniť ani do svojej reklamy:

Nový smartfón by mal mať opäť veľmi tenučké rámiky, rozlíšenie OLED displeja bude 1440 x 3040 pixelov a nebude chýbať ani natiahnutý pomer strán 19:9. Pre porovnanie, Galaxy S9 má pomer strán 18,5:9.

Zdroj: Internet

​Veľkou vecou bude pre Samsung aj to, že ho opustí snímač odtlačkov prstov na zadnej strane a aj skener dúhovky. Do smartfónu sa bude vstupovať snímačom odtlačkov v displeji, ako sme to už tento rok videli v modeli Huawei Mate 20 Pro.

Vo vnútri zariadenia by mal podľa dohadov bežať pre tunajšie trhy procesor Exynos 9820 a pre USA a Južnú Kóreu to bude zrejme Snapdragon 8150.

Veľkou témou sú fotoaparáty. Budúci rok by mala mať vlajková loď Samsungu až päť fotoaparátov. Jeden predný a štyri zadné.

Najvyššie modely mali u Samsungu pritom zatiaľ len duálne fotoaparáty, ako napríklad S9+ či Note 9. S trojicou fotoaparátov prišiel výrobca až vo svojej strednej triede v modeli Galaxy A7 2017, ktorého recenziu nájdete aj na našom webe.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová/HN

​Štvorica snímačov však tiež nie je u Samsungu novinkou - pred pár týždňami ukázal v Miláne Galaxy A9, kde bola štvorica snímačov uložená vertikálne na zadnej strane.

Zdroj: Samsung

​Zmenou však na novej vlajkovej lodi má byť práve usporiadanie šošoviek. Na Galaxy S10 by mali byť uložené horizontálne - aby mala batéria viac priestoru. ​

Zdroj: Internet

Kedy môžeme novinku očakávať? Niektoré hlasy hovoria už o ukážkach na januárovom podujatí CES v Las Vegas, iné sa prikláňajú k výstave MWC v Barcelone. A možno si Samsung spraví vlastný event, ako sa to už neraz stalo. Musíme si len počkať na ďalšie úniky informácií.