Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2018, 10:00

Ruský bloger zaplatil za nový iPhone vaňou plnou drobných mincí

  • Väčšie sumy zvykneme platiť papierovými bankovkami, prípadne kartou. Ruský bloger to zobral z iného konca. 
Ruský bloger zaplatil za nový iPhone vaňou plnou drobných mincí
Zdroj: Lyudmila Semushina, Facebook

Ruský bloger Svyatoslav Kovalenko sa postaral o celkom slušný rozruch v predajni Apple Store v centre Moskvy, informuje iphonehacks.com. Za svoj nový iPhone XS sa totiž rozhodol zaplatiť v drobných minciach. A kým väčšina ľudí si nesie na takýto nákup svoje peniaze v peňaženke či kabelke, Kovalenko niesol svoje mince vo vani.

Tú mu pomáhalo niesť niekoľko kamarátov a vážila spolu až 350 kg. Niet divu, obsahovala 100-tisíc rubľov, teda okolo 1300 eur potrebných na nákup 256-gigabajtovej verzie iPhone XS.

Zdroj: kovalenkosvyat/Instagram

​Zamestnancom obchodu trvalo skoro dve hodiny, kým všetko prepočítali a bloger došiel počas „cesty k pokladni“ prekonať dve potýčky s ochrankou. Obchod sa však k situácii postavil naozaj zodpovedne:

„Čo to znamená byť orientovaný na zákazníka? Keď sa klient rozhodne spraviť nejaký žartík a prinesie vaňu plnú drobných mincí aby si kúpil iPhone – a predajca si s kľudom a trpezlivosťou sadne a prepočíta plnú vaňu,“ komentovala situáciu Lyudmila Semushina, hovorkyňa PR oddelenia predajní.

​Iste, bloger spravil tento žartík s tým, aby pobavil seba i ľudí, no zároveň chcel upozorniť aj na inú vec. Ruské obchody vraj často odmietnu obslúžiť zákazníkov s tým, že nemajú drobné...

Ticketportal.sk