Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2018, 00:01

Nový rekord: Na scénu príde až päť fotoaparátov v jednom smartfóne

  • Niektorým používateľom zrejme dvojica fotoaparátov nestačí, a tak prichádzajú výrobcovia s novými nápadmi. 
  • Nokia 9 príde na scénu budúci rok. Displej s veľkosťou 5,9 palca by mal mať i zabudovaný snímač odtlačkov prstov.
Nový rekord: Na scénu príde až päť fotoaparátov v jednom smartfóne
Zdroj: OnLeaks a 91Mobiles

Duálny fotoaparát je tohtoročnou štandardnou výbavou vo viacerých vlajkových lodiach. Niektorým používateľom však dvojica snímačov nestačí, a tak prichádzajú viacerí výrobcovia rovno s trojicou fotoaparátov. Reč je napríklad o Huawei Mate 20 Pro alebo Samsung Galaxy A7 2018.

Ak je vám stále málo, Samsung prišiel pred pár týždňami ako prvý výrobca so štvoricou fotoaparátov na smartfóne Galaxy A9. Na tomto čísle sa ale nezastalo. Podľa uniknutých informácií pracuje Nokia na smartfóne, ktorý bude mať až päticu snímačov, píše phonearena.com.

Zdroj: phonearena.com

​Pripravovaný smartfón sa bude nazývať Nokia 9 PureView a päť fotoaparátov Carl Zeiss bude mať na zadnej strane uložených do kruhu. Hlavný snímač bude osadený v strede.

Zariadenie nesie kódové označenie “Olympic”, ktoré symbolicky vytvára paralelu medzi piatimi olympijskými kruhmi a piatimi fotoaparátmi.

Podľa uniknutých benchmarkov, by mal byť smartfón vybavený najnovším Androidom 9 Pie. Na snímkach chýba skener odtlačkov prstov, ktorý by mal byť podľa všetkého byť už osadený v displeji, ako to je napríklad pri smartfóne Huawei Mate 20 Pro.

Displej zrejme príde s rozlíšením QHD+, pomerom strán 18:9 a veľkosťou uhlopriečky 5,9 palca. S novou Nokiou 9 sa stretneme najskôr budúci rok. 

Na uniknutej fotografii vyššie je vidno, ako by mali byť fotoaparáty osadené. Vzhľadom na to spravili OnLeaks a 91Mobiles niekoľko tlačových rendrov, ako by mala Nokia 9 PureView vyzerať. Pozrite si ich v galérii: 

Ticketportal.sk