Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2018, 22:40

Tri displeje: Takto funguje nový skladací smartfón od Samsungu

  • Infinity Flex Display je tablet a smartfón zároveň, ktorý predstavila spoločnosť Samsung.
  • Zariadenie podporuje prácu až s troma aplikáciami naraz.
Tri displeje: Takto funguje nový skladací smartfón od Samsungu
Zdroj: Samsung Youtube

Samsung dnes večer odhalil na svojej vývojárskej konferencii v San Franciscu svoj dlho, ale naozaj dlho očakávaný skladací smartfón. Jeho názov znie Infinity Flex Display a má zmeniť spôsob, akým používame mobilné zariadenia.

Infinity Flex Display má v zásade dve polohy. Rozložený vyzerá ako tablet, no vďaka ohybnému displeju (tzv. Main Display) sa dá zložiť v polovici, pričom sa z neho stane menší smartfón. Displej sa skladá dovnútra a aby ste stále mali informácie aj v zavretej polohe, vo vonkajšej časti obalu je integrovaný ďalší displej, tzv Cover Display. Ten slúži ako klasický “predný displej” na smartfóne.

Zdroj: Samsung Youtube

​Ak teda potrebujete len riešiť hovor, správy, sociálne siete - rýchlo si ich pozriete na vertikálne ladenom prednom displeji. Ak chcete pracovať s viacerými aplikáciami či pozrieť si nejaké video - stačí si zariadenie rozložiť do tabletu s uhlopriečkou 7,3 palca.

Rozkladací smartfón prichádza na scénu v 1:23 h:

"Veľkosť vašej obrazovky môže byť len taká, aká je veľkosť vášho zariadenia. My sme však pridali nový rozmer, aby ste mohli browsovať a pozerať multimediálny obsah ako nikdy pred tým... Aby sme to vytvorili, vybudovali sme nové materiály, pretvorili sme displej od základov," vysvetľuje Justin Denison, SVP of Mobile Product Marketing.

Veľký displej tabletu bude po novom podporovať prácu až s trojicou aplikácii naraz. V tomto smere ich oficiálne podporil aj Google, ktorý na skladacom smartfóne blízko so Samsungom spolupracoval. V rámci operačného systému Android bude Google tiež podporovať vývojárov v tom, aby využívali funkcie určené pre skladacie displeje.

Zdroj: The Verge

​Zaujímavosťou je, že zariadenie bude podporovať "kontinuitu aplikácií". Ak vám teda napríklad kamarát pošle link s odkazom na reštauráciu cez Google Mapy, kliknete na Cover Display a zobrazíte si ju.

V prípade, že si chcete lepšie pozrieť miesto, stačí rozložiť zariadenie do tabletovej formy na Main Display - a tu sa vám tiež automaticky zobrazia Google Mapy s miestom reštauácie. 

​Ak sa pýtate, prečo je Infinity Flex Display zachytený v tak slabom svetle, odpoveď je jednoduchá - Samsung chcel napriek veľkému ohláseniu ešte utajiť čo sa dá. Skladací smartfón sa totiž začne vyrábať až v nasledujúcich mesiacoch. Kedy presne, to Samsung nešpecifikoval.

Zdroj: Samsung

​Svoje skladacie smartfóny chystajú aj rôzne ďalšie spoločnosti. Lenovo predstavilo C Plus "skladačku" už dávnejšie, no zatiaľ sa nedostala do masovej produkcie. Nedávno predstavil svoj skladací smartfón Royole FlexPai aj menej známy výrobca z Číny Royole, ktorý zároveň ukradol kúsok slávy Samsungu.

Skladacie smartfóny však chystá aj Huawei, LG či Xiaomi. Vyzerá to tak, že sa máme na čo tešiť a už sa nevieme dočkať, ako sa nám bude s takýmto zariadením pracovať v praxi.