Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.10.2018, 00:01

Riešenie tohto smartfónu poriadne zaujalo. Xiaomi si poradilo aj bez výrezu v displeji

  • Rekordných 10 GB pamäti RAM? Prečo nie.
  • Výsuvný mechanizmus v sebe ukrýva dvojicu fotoaparátov.
Riešenie tohto smartfónu poriadne zaujalo. Xiaomi si poradilo aj bez výrezu v displeji
Zdroj: Xiaomi

Čínsky výrobca Xiaomi predstavil už pred pár rokmi novinku Xiaomi Mi Mix. Bol to jeden z prevratných smartfónov, ktorý z prednej strany úplne odstránil tlačidlá. Obrovská obrazovka bola olemovaná len minimálnymi rámikmi a zariadenie pôsobilo skutočne futuristicky.

Zdroj: Xiaomi

​Predná selfie kamera bola netradične v dolnom rohu a smartfón celkovo zaujal fanúšikovi. Aktuálne je tu tretia generácia s názvom Xiaomi Mi Mix 3 a tá priniesla opäť čistú prednú stranu, na ktorej dominuje veľký pekný OLED displej s rozmerom 6,4 palca. Ten pokrýva až 93,4 percenta prednej plochy smartfónu:

Zdroj: Xiaomi

​Tento raz však výrobca integroval snímače do výsuvnej časti ukrytej za displejom. Po vysunutí panelu sa tak pred vami ukáže duálny fotoaparát od Sony s rozlíšením 24 + 2 MP. Xiaomi je tak po výrobcovi Oppo ďalší, čo využil tento mechanizmus.

Zdroj: Xiaomi

​​Spoločnosť Apple, ako aj zástup iných androidových výrobcov riešia kompromis medzi veľkým displejom a umiestnením snímačov známym výrezom, v ktorom sú situované všetky potrebné komponenty:

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová/HN

​​Veľmi silnou stránkou výbavy Mi Mix 3 je aj špičkový procesor Snapdragon 845 a pamäť RAM. Tá má až rekordných 10 GB. Xiaomi však bude predávať aj varianty so 6 GB i 8 GB RAM. Najvyššia kapacita vnútorného úložiska je 256 GB.

​Okrem toho má smartfón prvenstvo aj v tom, že ako priekopník na trhu prináša podporu rýchlych 5G sietí, ktoré by sa mali čoskoro dostať do praxe.

Zdroj: Xiaomi

​Na zadnej strane je duálny fotoaparát s rozlíšením 12 + 12 MP a podľa počiatočných testov sa máme tešiť na výborné výsledky. Na zadnej strane má tiež svoje miesto aj snímač odtlačkov prstov.

Zdroj: Xiaomi

​Batéria prichádza s pomerne slušnými špecifikáciami, teda s kapacitou 4000 mAh a podporou rýchleho i bezdrôtového nabíjania.

Cena tohto zariadenia je v prepočte okolo 630 eur, no ako to už býva, u nás bude smartfón zrejme o niečo drahší.

Ticketportal.sk