Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.10.2018, 19:50

Londýn sme nafotili novým top mobilom. Takto fotí najlepší Huawei

  • Huawei Mate 20 Pro sme prevetrali v rôznych podmienkach a nastaveniach. Páči sa vám výsledok?
  • Nočné fotky, širokouhlé snímky, makro, 5-násobné priblíženie. Pozrite si naše video i fotogalériu.

Huawei má za sebou úspešné predstavenie novinky Huawei Mate 20 Pro. Včera ju ukázal na tlačovej konferencii a podarilo sa mu ňou vzbudiť skutočne veľký rozruch.

​Zaujali nás nové funkcie, ako je bezdrôtové nabíjanie iných zariadení priložením k zadnej strane smartfónu, snímač odtlačku prstov zabudovaný priamo v displeji, nový duálny reproduktor, ale aj vynovený fotoaparát. 

No a práve ten sme sa rozhodli vyskúšať. Huawei Mate 20 Pro sme vzali na prechádzku po Londýne, pričom fotografie sme nijakým spôsobom neupravovali - teda sú #nofilter :) Fotky však nie sú fotené v najvyššom 40 megapixelovom rozlíšení, kvôli veľkej komprimácii. S určitou stratou kvality rátajte aj vzhľadom ku kompresii fotiek v našom systéme. 

K fotoaparátu dodáme, že jednou z jeho nových funkcií je možnosť fotografovať skvelé širokouhlé zábery, ktoré rozoznáte vďaka miernemu "rybiemu oku" na fotkách - i keď tento efekt je málo postrehnuteľný a fotky sú výborné. Tiež môžete bez problémov spraviť až 5-násobné priblíženie (hodiny na obrázku v galérii), pričom 3-násobné je absolútne bezstratové (polovica albumu). 

Veľkou novinkou je aj fotenie makro záberov z blízkosti len 2,5 cm (záber listu na obrázku). Skrátka, pozrite si fotografie a pokochajte sa aj nočnými snímkami. Tento fotomobil považujeme z našich doterajších skúseností za špičkový. Huawei však upozorňuje, že softvér ešte nie je finálny a fotky budú po prvých aktualizáciách ešte lepšie. Uvidíme.

Aký je podľa vášho názoru najlepší fotomobil? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Ticketportal.sk