Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.10.2018, 10:35

Toto tu ešte nebolo. Samsung predstavil svetový unikát za 579 eur

  • Priekopnícky Samsung Galaxy A9 je ako prvý smartfón na svete vybavený štyrmi zadnými fotoaparátmi.
  • Smartfón príde na slovenský trh v novembri. Obsahuje aj silnú batériu.
Toto tu ešte nebolo. Samsung predstavil svetový unikát za 579 eur
Zdroj: Samsung

Spoločnosť Samsung v Miláne predstavila unikátnu novinku. Je ňou smartfón Samsung Galaxy A9. A hoci pri pohľade na prednú stranu si nič nezvyčajné nevšimnete, na zadnej strane je prekvapenie. Na svoju príležitosť tu totiž čaká štvorica fotoaparátov.

Na čo slúžia a aká je ich úloha? Hlavný objektív má rozlíšenie 24 MP a má sa postarať o jasné a zreteľné snímky, a to ako v ostrom svetle, tak aj za nepriaznivých svetelných podmienok. S ultraširokouhlým objektívom dokážete zachytávať svet do naozajstných podrobností.

Zdroj: Samsung

​Pomocou technológii rozpoznania scény s využitím umelej inteligencie je fotoaparát inteligentný a je vie ihneď rozpoznať fotografovaný objekt. Prispôsobí mu nastavenia a postará sa o čo najlepší výsledok. Kreativitu môžete vyjadriť pomocou objektívu so selektívnou hĺbkou ostrosti. Ten poskytuje možnosť manuálne nastavovať hĺbku ostrosti fotografií a zamerať sa na fotografovaný objekt. 

No a v neposlednom rade, fotoaparáty umožnia vytvárať napríklad aj dvojnásobný optický zoom pre tvorbu detailných záberov aj z väčšej vzdialenosti. 

Zdroj: Samsung

„Staviame na našich skúsenostiach s vývojom fotoaparátov pre smartfóny a v rámci celého nášho portfólia Galaxy predstavujeme technológiu novej generácie, ktorá umožní väčšiemu počtu zákazníkov využívať výhody špičkových inovácií. Sme radi, že k nášmu sľubu môžeme dospieť a že môžeme predstaviť telefón Galaxy A9, ktorý ako prvý na svete ponúka pokročilú technológiu v oblasti fotoaparátov,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics.  

Parametrami nezaostáva

Uhlopriečka displeja novinky je 6,3 palca a smartfón je tu s Full HD+ Super AMOLED panelom s rozlíšením 1080 x 2220 pixelov. Vo vnútri pracuje osemjadrový procesor od Qualcommu, ktorému sekunduje až 6 GB pamäte RAM. 

Pozrite si aj naše video so smartfónom Samsung Galaxy Note9:

​Vďaka 128 GB internému úložisku smartfónu Galaxy A9, ktoré je možné rozšíriť pomocou SD karty až o ďalších 512 GB, môžete odfotografovať či nakrúcať naozaj všetko bez obmedzení. Spoľahlivosť vám zabezpečí aj batéria telefónu s kapacitou 3 800 mAh a dlhou výdržou vám umožní žiť bez obmedzení a užívať si špičkový výkon po celý deň.

Smartfón Galaxy A9 vychádza z tradície dizajnu Samsung a je navrhnutý v troch farbách – čiernej Caviar Black, modrej Lemonade Blue a ružovej Bubblegum Pink (pozn.: ružová farba nie je v ČR a SR dostupná) s elegantným a ergonomickým dizajnom. Vďaka nemu padne do jednej ruky a je vybavený zaobleným 3D sklom pre pohodlné uchopenie. 

Odporúčaná maloobchodná cena modelu Galaxy A9 bude 579 € a v predaji bude od polovice novembra.

Zdroj: Samsung

Jeden, dva, tri a štyri. Fotoaparáty

Svetu smartfónov stále dominuje klasická jedna šošovka na zadnej strane, no stretávame sa bežne už aj s duálnym fotoaparátom. Spomenúť stačí nové iPhony XS a XS Max, či Sony Xperiu XZ2 Premium.

Trojicu snímačov spopularizoval tento rok najmä Huawei P20 Pro, no takzvaná "triple camera" nie je novinkou ani u Samsungu. Začiatkom októbra sme spoznali Samsung Galaxy A7 2018, ktorý má práve tri fotoaparáty. Tento telefón máme v týchto chvíľach už aj v redakcii a onedlho vám prinesieme naše dojmy.

Smartfón A9 zatiaľ netestujeme, no snáď k nám čoskoro zavíta. Na prvý smartfón so štvoricou fotoaparátov sme totiž skutočne zvedaví.

Ticketportal.sk