Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2018, 10:17

Google zbrojí proti konkurencii po stopách Applu. Predstavil nový smartfón a ďalšie novinky

Google v poslednej dobe rozšíril predaj do viacerých krajín a najnovšie vychádza na trh s novinkami.

Google zbrojí proti konkurencii po stopách Applu. Predstavil nový smartfón a ďalšie novinky
Zdroj: Reuters

Americká spoločnosť Google predstavila tretiu generáciu smartfónov Pixel, svoj prvý tablet a nového chytrého domáceho asistenta s displejom.

Skutočnosť, že firma zo skupiny Alphabet ukázala novinky na prezentáciách v desiatich mestách po celom svete, podľa agentúry Reuters signalizuje, že Google je pripravený geograficky rozšíriť distribúciu telefónov v nádeji, že raz budú také populárne ako iPhone od Applu.

Prevažná väčšina smartfónov vo svete dnes využíva bezplatný operačný systém Android, ktorý je od Googlu. Do hardvéru sa Google pustil, rovnako ako Apple, pred tromi rokmi.

Novinku Pixel 3 si pozrite vo videu:

Za deväť mesiacov do konca júna firma dodala na trh 2,53 milióna prístrojov Pixel 2 a Pixel 2 XL, čo predstavuje necelé percento globálneho trhu smartfónov, uviedla analytická spoločnosť Strategy Analytics.

Google zrejme zatiaľ váhal ísť cestou širokej distribúcie a marketingu ako Apple, ktorý posledné dve vydania iPhonov ponúkol v 50 krajinách. Telefóny Pixel 2 a Pixel 2 XL firma začala najskôr  predávať v šiestich krajinách vrátane USA, Austrálie, Nemecka a Indie.

Predstavila ich len vo svojom sídle v San Franciscu, zatiaľ čo tento rok usporiadala prezentáciu na desiatich miestach, okrem iného v New Yorku, Londýne, Paríži, Tokiu a Singapure.

​Predaj má byť od začiatku spustený na štyroch nových trhoch - vo Francúzsku, Írsku, v Taiwane a v Japonsku. Cena telefónu Pixel 3 je 799 dolárov (takmer 700 eur).

Mnoho funkcií nového telefónu je odvodených od najnovšej verzie Androidu. Napríklad virtuálny asistent môže byť spustený stlačením strán prístroja. Smart asistent, ktorý bol vlani k dispozícii v šiestich jazykoch, ich tento rok podporuje 16.

Pre ľahšie vyhotovenie skupinových záberov je telefón vpredu vybavený druhým, širokouhlým objektívom. Na rozdiel od telefónov iných výrobcov majú oba nové modely len jednu zadnú kameru.