Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2022, 13:09

Smart hodinky sa predávajú skvele. Predbehla ich však táto kategória

Tretí kvartál minulého roka priniesol zmeny na niektorých pozíciách rebríčku. Apple je však stále neohrozenou jednotkou.

Smart hodinky sa predávajú skvele. Predbehla ich však táto kategória
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová/HN

Podľa analytickej agegntúry IDC došlo v treťom kvartáli roka 2021 k desaťpercentnému medziročnému zvýšeniu predajov takzvaného wearables, teda nositeľnej elektroniky. Inteligentné hodinky sa totiž stále tešia veľkému záujmu.

Do oblasti wearables však analytické spoločnosti už pred časom zaradili aj bezdrôtové inteligentné slúchadlá. A práve tento segment podľa štatistík pomohol výborným číslam predajov.

Inteligentné bezdrôtové slúchadlá s označením hearables narástli ako kategória medziročne až o vyše 26 percent a tvorili v treťom kvartáli až 65 percent tohto trhu. Smart náramkom a smart hodinkám potom patrilo zvyšných približne 35 percent.

Veľkou zaujímavosťou je, že kým smart náramky sa kedysi tešili veľkému záujmu, ľudia postupne presedlávajú na smart hodinky. Je to dané nie len kvalitnejšími záznamami z hodiniek, ale aj ďalším faktom.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 57% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.