Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2018, 07:45

Nová generácia smart vysávača má vyšší výkon a Wi-Fi pripojenie

 • iRobot Roomba e5 prichádza s praktickou novinkou v podobe jednoduchšieho vyberania dvoch hlavných kief pri čistení.
 • Ponúka 5-násobne vyšší výkon a 3-stupňový systém čistenia určený na vysávanie všetkých typov podláh.
Nová generácia smart vysávača má vyšší výkon a Wi-Fi pripojenie
Zdroj: HN Archív

Spoločnosť iRobot rozšírila svoje portfólio o nový model Roomba e5. Ten je štartuje novú generáciu robotov Roomba pre rok 2019. Ponúka 5-násobne vyšší výkon, 3-stupňový systém čistenia určený na vysávanie všetkých typov podláh, špeciálne navrhnutú bočnú kefku, sadu inteligentných senzorov, vyhľadávanie viac znečistených miest a umývateľný zberný kôš.

Zdroj: HN Archív

​Roomba e5 ako prvá prichádza so zmeneným názvom, ktorý obsahuje písmeno a číslo. Nové pomenovanie slúži na rozšírenie produktového radu a zjednoduší spotrebiteľom orientáciu pri hľadaní produktu aj pri kúpe konkrétneho príslušenstva. Zmena sa dotkne nástupcov doterajších sérií 600, 800 a 900.

Roomba e5 nadväzuje na úspešnú sériu 800, no líši sa novým dizajnom. Praktickou novinkou je jednoduchšie vyberanie dvoch hlavných kief pri čistení.

Zdroj: HN

​Ich ložiská už nemusíte vyťahovať končekmi prstov, stačí stlačiť kefu na strane ložiska, a to sa jednoducho uvoľní. Gumené kefy sú navrhnuté na odstraňovanie nečistôt zo všetkých typov podláh.

​​Najväčšiu zmenou však má za sebou zásobník na nečistoty. Motor vysávača už nie je umiestnený v samotnom zásobníku, ale priamo v tele robota. Zásobník tak môžete po vytiahnutí filtra umyť pod tečúcou vodou. Roomba e5 je ďalej vybavená funkciami:

 • Dirt Detect - V prípade, že pri vysávaní nájde väčšie množstvo znečistenia, problematickému miestu sa intenzívne venuje, až kým nebude úplne čisté.
 • Výkonný motor zaistí v porovnaní so systémom AeroVac v Roombe série 600 až 5-násobne silnejšie vysávanie, čo oceníte pri čistení hlboko usadených nečistôt z koberca a odstraňovaní špiny a srsti domácich zvierat. Všetky nečistoty a prach sú v zásobníku zachytené vysokoúčinným filtrom.
 • iAdapt - Medzi nábytkom či prekážkami si Roomba e5 poradí pomocou sady senzorov a inteligentnej navigácii iAdapt. Vďaka nej Roomba nevynechá žiadne miesto na podlahe.
 • Bočná kefka - Miesta v kútoch, pozdĺž stien a nábytku pomôže vyčistiť špeciálne navrhnuté bočná kefka, ktorá pozbiera nečistoty, chumáče prachu a vlasy z týchto miest.

Po skončení vysávania sa Roomba vráti do nabíjacej stanice Home Base, aby bola pripravená na ďalšie vysávanie. Miesta, ktoré nechcete vysávať, môžete vyčleniť virtuálnou stenou Dual Mode. Má dva režimy - buď vytvorí neviditeľnú bariéru, ktorú Roomba neprekročí, alebo okolo vybraných predmetov vytvorí ochrannú zónu, do ktorej Roomba nevstúpi zo žiadnej strany.

Zdroj: HN Archív

​iRobot Roomba e5 si môžete pripojiť aj k domácej sieti Wi-Fi. Rozšíri to možnosti ovládania cez aplikáciu iRobot HOME. Vo svojom smartfóne si tak skontrolujete aktuálny stav vysávača, môžete ho na diaľku spustiť, pozastaviť, určiť si týždenný plán vysávania a zároveň vidíte históriu upratovaní.

Zdroj: HN Archív

​O skončení každého upratovania budete tiež upozornený push notifikáciou na displeji smartfónu. Aplikácia iRobot HOME je dostupná cez Google Play pre smartfóny a tablety s operačným systémom Android a v App Store pre zariadenia so systémom iOS.

Zdroj: HN Archív

​Robotický smart vysávač iRobot Roomba e5 bude na Slovensku v predaji od 26. septembra 2018 za bežnú maloobchodnú cenu 499€ s DPH.

Technické údaje Roomba e5:

 • Rozmery: 33,5 x 9,3 cm
 • Hmotnosť: 3,6 kg
 • Doba nabíjania: 3 hodiny
 • Filter: vysokoúčinný
 • Výdrž batérie: až 90 minút
 • Typ batérie: Li-Ion
 • Objem zásobníka: 0,6 litra
 • Maximálna výška prahu: 2 cm
 • Hlučnosť: 58 dB