Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.10.2018, 15:21

Slovenské počítačové „Oskary“ 2018 sú rozdané: Tieto mená ovládli IT sektor

  • Už po osemnásty raz sa na spoločenskom večere IT GALA odovzdávali prestížne ocenenia.
  • Pozrite si, kto tento rok získal titul najziskovejšia IT firma roka 2017, IT osobnosť, IT produkt a IT projekt roka 2018.
Slovenské počítačové „Oskary“ 2018 sú rozdané: Tieto mená ovládli IT sektor
Zdroj: PC REVUE

Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií.

Cieľom je zhodnotiť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty a produkty, realizované v danom roku.

Hostí na 18. ročníku IT Gala 2018 vítal robot Pepper.
Zdroj: PC REVUE

​Odborná komisia opäť zostavila širšiu nomináciu viac ako 80 osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Na základe údajov z informačných dotazníkov porota hlasovaním zostavila užšie nominácie troch osobností, troch produktov a troch projektov bez určenia poradia.

Výsledky hlasovania sa slovenská IT komunita dozvedela na slávnostnom gala vyhodnotení vo štvrtok 4. 10. 2018 v Refinery Gallery.

  • IT OSOBNOSŤ roka 2018

V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2018 sa víťazom stal Gabriel Galgóci zo spoločnosti AT&T Global Network Services Slovakia.

Ocenenie IT osobnosť roka 2018 si odniesol Gabriel Galgóci, generálny riaditeľ AT&description:Ocenenie IT osobnosť roka 2018 si odniesol Gabriel Galgóci, generálny riaditeľ AT&source:PC REVUE

​Gabriel Galgóci pôsobí ako generálny riaditeľ spoločnosti a Riaditeľ pre Manažované zákaznícke služby v regióne EMEA. Za 19 rokov práce v AT&T sa mu podarilo slovenskú pobočku dostať do pozície strategického centra globálnych služieb a najväčšej AT&T pobočky mimo materskej krajiny.

Z vtedajších 11 zamestnancov sa rozšírila na súčasných vyše 4 400. Pracovné pozície sa pod jeho vedením transformovali z „backoffice“ na pracovné pozície s vysokou pridanou hodnotou (dizajnér sieťových riešení, architekt sieťovej bezpečnosti, vývoj aplikačných platforiem a nástrojov pre globálne služby).

Na Slovensku sa podarilo vyvinúť službu, ktorá sa po úspešnom „Proof of Concept“ testovaní už implementuje pre zákazníkov na celom svete.

  • IT PROJEKT roka 2018

V kategórii IT PROJEKT roka 2018 si ocenenie odnáša FaBiS: Biometrická identifikácia klienta banky bez fyzickej prítomnosti.

Zo získania titulu najlepší IT projekt 2018 sa tešili Dušan Slimák, vedúci oddelenia implementácie úverov v Tatra banke a account manager Peter Ivanka (vľavo) zo spoločnosti Softec Account Manager
Zdroj: PC REVUE

​Táto mobilná aplikácia pomáha klientom získať dostatočne kvalitné údaje pre potvrdenie identity. Porovnáva selfie s tvárou na občianskom preukaze, overuje živosť človeka (tzv. liveness check).

Online overenie získaných podkladov oproti databáze MV SR vyhodnocuje zhodu s údajmi a fotografiou na občianskom preukaze.

Projekt je určený pre neklientov Tatra banky a spája identifikáciu so self-service predajom bežných účtov a spotrebných úverov. Projekt prihlásili spoločnosti Tatra banka, a. s. a Softec, spol. s r.o.

  • IT PRODUKT roka 2018

V kategórii IT PRODUKT roka 2018 ocenenie získala Komunikačná technológia STEMI.

Víťazom kategórie IT produkt 2018 sa stala spoločnosť STEMI, ktorú zastupoval riaditeľ Milan Barger.
Zdroj: PC REVUE

​Ide o technológiu, umožňujúcu pomocou smartfónov okamžitú obrazovú a hlasovú konzultáciu prípadu infarktu myokardu, vrátane EKG a cievnej príhody, medzi profesionálnym záchranárom v teréne a lekárom – špecialistom.

Nemocničný tím pritom vidí polohu sanitky, čas dojazdu a rôzne klinické informácie, a tak vie pripraviť potrebné podmienky pre prijatie pacienta v nemocnici. Produkt prihlásila spoločnosť STEMI Global, s. r. o.

  • Najziskovejšia IT firma roka 2017

Titul Najziskovejšia IT firma roka 2017 získala spoločnosť Profesia, spol. s r. o.

Cenu pre najziskovejšiu IT firmu roka odovzdal Maroš Ďurik, generálny riaditeľ Across private investments šťastnej riaditeľke spoločnosti Profesia, Ivane Molnárovej.
Zdroj: PC REVUE

​Kategória Najziskovejšia IT firma roka vychádza z kvantitatívnych kritérií. Rebríček pripravujú spoločnosti Across Private Investments, FinStat a Digital Visions (PC REVUE).

Hlavné kritérium na zaradenie do rebríčka je príslušnosť firiem do odvetvia informačných a telekomunikačných technológií, ako hlavného predmetu podnikateľskej činnosti.

Z týchto firiem bolo vybraných 100 s najvyššou EBITDA, teda ziskom pred zdanením, úrokmi, odpismi a amortizáciou. Vybraté spoločnosti sa následne hodnotili z hľadiska medziročného rastu EBITDA, návratnosti vlastného kapitálu (ROE), návratnosti aktív (ROA) a ziskovej marže.

O nomináciách rozhodla komisia zostavená z IT novinárov a zástupcov profesijných IT organizácií v zložení: Ivan Kopáčik (ISACA), Ľuboslav Lacko (PC REVUE), Ján Šebo (CTF), Mário Lelovský (ITAS), Boris Tytykalo (SITA), Filip Hanker a Ján Trangel (Živé.sk), Slavomír Bača (Mentor Partners/robime.it) a Martin Drobný (PC REVUE/NEXTECH).

Ceny pre víťazov IT GALA 2018  vytvoril slovenský výtvarník a sochár Achilleas Sdoukos.
Zdroj: PC REVUE

​Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií IT GALA, ktoré organizuje Digital Visions, vydavateľ magazínov PC REVUE a portálu NexTech.sk, tento rok moderoval Sajfa.